ING Bank Mevduat Faiz Oranları ve Hesaplama 2020

Normalde devlet tahvili satın alan veya bir bankaya para yatıran herkes faiz oranıyla ödüllendirilir. Negatif oran ise, bir devlet tahvili satın almak veya bir bankaya belirli bir meblağ yatırmak için bir şey ödenmesi gerektiği anlamına gelir.  ING Bank ile TL ve döviz birikimlerinizi 1 günden 1 yıla kadar esnek vade ve piyasa koşullarına göre değişen uygun faiz oranları ile yatırım yapabilirsiniz.

birevim peşinatsız ev

ING Bank Yeni Müşteri Avantajları Nelerdir?

ING Bank birçok mevduat faiz oranı uyguluyor ancak en avantajlı olan; e-turuncu hoş geldin mevduat hesabıdır. Hesabın karlı dünyasının tadını çıkarmak ve bankacılık işlemlerinizi dijital kanallar üzerinden kolayca gerçekleştirmek için e-turuncu Hesabınızı ATM, ING İnternet Şubesi, ING Mobil veya Telefon Bankacılığı üzerinden açabilirsiniz.

Faiz oranlarından faydalanmak için bazı şartları yerine getirmek gerekir;

 • Hoşgeldin faizinde alt limit uygulaması bulunmuyor,
 • Bir yıl boyunca güncel hoşgeldin faizlerinden faydalanabilirsiniz..
 • Turuncu ekstralı olan banka müşterilerinin ek avantajları nedir? 90 güne kadar avantajlı faiz oranlarından da yararlanmak sayılabilir. .
 • Turuncu ekstra ile bankacılık işlemlerin de EFT/Havale işlemleri ücretsiz olarak yapılır.
 • ING Bank vadeli mevduat hesabınızdan para çektiğiniz zaman vadebozulmaz.
 • E-turuncu hesap sahipleri faiz kazançlarını günlük olarak alırlar ve hesaplarında görebilirler.
 • %11’lik faiz oranından yararlanmanız için; Turuncu ekstraya dahil olmanız yeterlidir.

Ayrıca ING Bankın n tanışma faizlerine Hoşgeldin Faizi sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.Hoş Geldin Faizi süreniz dolduğunda ne olur? Güncel Ayrıcalıklı Faiz Oranları ile kazanmaya devam edersiniz. Aylık harcamalarınızın en az 750 türk lirasını Turuncu Ekstra Kart’ınızla yaptığınızda ayrıcalıklı faiz’den faydalanabilirsiniz.  Ayrıca vadesiz hesabınızdan fatura ödeyerek Ayrıcalıklı Faiz’den yararlanmaya devam edebilirsiniz.

Neden e-Orange Hesabı Tercih Edilmeli?

 • Herhangi bir şubeye gitmek yerine dijital kanallar sayesinde her zaman daha avantajlı faiz oranlarından yararlanacaksınız.
 • Alt limit yok! Maaşınız ne kadar olursa olsun, hesapta bulunduğu her gün değer kazanacaktır.
 • Mevcut Hoş Geldin Faizinden * 1 yıl süreyle faiz getirisi elde edeceksiniz. Turuncu Extra üyesi iseniz, Özel Faiz oranları ile kazanmaya devam edeceksiniz.
 • Turuncu Extra üyesi olarak aylık 750 TL harcadığınızda, önümüzdeki ay e-turuncu Hesabı üzerinden EFT / havale ücreti ** ödemezsiniz.
 • Para çektiğinizde veya yatırdığınızda, vadeniz bozulmayacaktır.
 • Faiz getirileriniz günlük *** hesabınıza aktarılacaktır.
 • Türk Lirası, Dolar, Euro, Altın ve İngiliz Sterlini seçenekleri ile hesap açabilirsiniz..

Daha önce Turuncu Hesap açmadıysanız, 12 aylık bir süre için Hoş Geldiniz Faizinden yararlanabilirsiniz. Bu süre zarfında geçerli Hoş Geldiniz Faiz oranınız piyasa koşullarına göre yukarı veya aşağı revize edilerek mevcut piyasa koşullarına göre birikimlerinizin değerlendirmeye alınması sağlanacaktır. Ürünün güncel faiz oranlarını görüntülemek için İNG Bankın web sitesini kontrol edebilirsiniz.

ING İnternet Şubesi ve ING Mobil üzerinden yapılan işlemler için herhangi bir ücret ödemezsiniz.

Cuma gününden itibaren hesabınızdaki bakiyeniz 3 gecelik faiz getirisi sağlayacak şekilde bağlanır ve faiz getiriniz Pazartesi günü hesabınıza tahakkuk ettirilir. Hafta sonu hesaptan para çekerseniz, 3 gecelik faiziniz hesapta kalan bakiyeniz üzerinden tahakkuk eder. Hesaba para eklerseniz faiz Cuma günü 17: 00’ye kadar hesabınızdaki bakiyeniz üzerinden tahakkuk eder.

birevim
Paylaş

5 Comments

 1. Derya Bulut Reply

  ING Bank’da uzun süredir aktif hesabım var çok memnunum ne zaman istesem her işlemde yardımcı oluyorlar 🙂

 2. Burak Güler Reply

  ING Bank’ta mevduat hesabım var, çok iyi oran veriyor ama geçen seneye göre çok düşük oran vermeye başladılar. Geçen sene hoş geldin vs diyerek %25 veriyorlardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

five × three =