İstanbul’da Senetle Ev Satan Firmalar Yerler

İpotek senetlerinin çoğu beş yıllıktır ve bu süre zarfında alıcı genellikle bankalara ipotek için başvurur ve banka kredisini kullanarak satıcıya geri ödeme yapar. Bazı satıcılar – özellikle ticari malı olanlar – bu tür bir anlaşmayı uzun vadeli bir oyun olarak görüyorlar: zaman içinde mülkü vergi avantajları için amortismana tabi tutabilirler, güvenilir aylık gelir elde edebilirler ve işler kötüye giderse teminat olarak kullanabilecekleri bir varlığa sahip olabilirler. Ev sahibi olmanın birçok yolu olabilir. Sadece banka kredilerine tabi değilsiniz.  Faizsiz finans şirketleri, Toki vb. gibi birçok alternatifiniz bulunuyor.

birevim peşinatsız ev

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Adana gibi şehirlerde senetle ev satışları ve alımları artmaya başladı. Siz de senetle ev almak istiyorsanız, çok uygun kampanyaları değerlendirebilirsiniz.

Birevim Senetle Ev Sahibi Yapıyor

Taksitle Ev Satan Yerlerin Şartları Nelerdir?

Kredisiz ev almak istiyorsanız faiz yükünden kurtulmak istediğiniz aşikârdır.  10 yıllık kredi faizleri anaparanın %60’ına tekabül etmektedir.  Küçük bir hesapla faizsiz satın almanın avantajlı olduğu görülüyor.

Elden taksitle, kredisiz, peşinatsız hatta faizsiz ev satın alabilirsiniz.  Faizsiz finansman şirketlerinin şartları nelerdir?

 • Kişilerin %10’luk bir peşinat ödemeleri şartı aranmaktadır. Peşinat evin KDV’siz ücretinden hesaplanacaktır.  Bundan sonraki ödemeleriniz senetle yapılacaktır.
 • Düzenli bir gelir belgesi şartı aranmaktadır. Gelir belgeniz yoksa bu sistemden yararlanmanız çok zordur.
 • Kredi sicil durumunuz bir kriterdir. Düzenli ödeme alışkanlığınız önemlidir.

Banka Kredisi Olmadan Peşinatsız Ev Satan Firmalar

İstanbul gibi büyük bir şehirde kredisiz ve peşinatsız ev alma şansına sahip olabilirsiniz. Müteahhitlik firmaları banka kredisiz ev satmaktadır.

Banka kredisiz ev satanlar büyük ilçelerde yeni projeler üreterek halka yardımcı olmaya çalışmaktadır. İlçeler bazında Bakırköy, Arnavut köy, Küçük Çekmece, Fatih, Zeytinburnu, Bağcılar, Ümraniye, Esenyurt gibi

2020 yılında senetle ev satın alma sayısında artış var

Vay canına, 2020 zorlu bir yıl oldu. Ülke genelinde yaşanan bu kadar çok şey varken, mevcut krizin emlak trendlerini nasıl etkilediğini merak ediyor olabilirsiniz.

Konut kredilerinde %30’ları gördük ve birçok kişi banka yerine elden taksitle ev alma yollarını araştırıyor.  İstanbul, Ankara, Bursa gibi büyük şehirlerde birçok inşaat firması elden taksitli olarak senetle ev satışlarına ağırlık verdi.

Senetle Ev Almaya karar verdiyseniz size birkaç tavsiyemiz var; Birikimlerinizi sağlıklı şekilde değerlendirebilmeniz için öncelikle,  Evin gerçek değeri ile senetli satış değerini karşılaştırın.

 • Senetle ev alacağınız firma vadeler için ne kadar fark istiyor
 • Birçok firma şu anda olmayan projeler için insanlardan para topluyor olabilir. Dikkatli olmanızda fayda var.
 • Bu projeler hayata geçmezse o zaman paranız da boşa gidebilir değil mi?
 • Büyük firmaları tercih etmeniz daha iyi olacaktır.
 • Vade süresi de önemli. Kısa vadeli satışlarda ödeme güçlüğü yaşamanız durumunda ev hacizle elinizden çıkabilir, taksit dondurma avantajı var mı?
 • Senetleri doldururken rakamlar arasındaki boşluklara dikkat edin, senet doldurma kurallarını öğrenin.
 • Senetlerin noter onaylı olmasında ısrarcı olun.
 • Senetlerin ödenmemesi durumunda sözleşmeye bir ödeme süresi eklenmesini isteyiniz.
birevim
Paylaş

5 Comments

 1. Hasan Aksoy Reply

  Senetle ev almak aslında riskli bir iş, seneti yapan yer bilindik kurumsal bir firma değilse başınız çok ağrıyabilir.

 2. Ayça Kurt Reply

  Senetle ev satılması çok güzel ama ben tanıdık olmadıkça alma taraftarı olamam, günümüzde güven çok zor oluşan bir şey artık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

fourteen − 5 =