Kira Ödemekten Bıktım Ev Sahibi Olmak İstiyorum Diyenler, Bu Yazı Size

Günümüzde ev sahibi olmanın en cazip yollarından biri özellikle son günlerde faiz oranları iyice düşen kredileri kullanarak projeden bir mülk edinmektir. Peşinat oranları %20\’ye kadar gerileyen konut kredisi içerisinden bütçenize en uygun olanını seçip kullanmak sizi ev sahibi olmaya yaklaştıracak belki de en kestirme yoldur.

birevim peşinatsız ev

Kira Değil Kendi Evinizin Taksitlerini Ödeyin

Bilindiği gibi bankalar sizlere ev olma noktasında konut kredileri sunarak yardımcı olmaktadırlar. Ancak unutmamanız gereken nokta bankanın size sağladığı kredi limitinin sahip olmak istediğiniz evin mülk değerinin %75\’ini geçemeyişidir. Bu nedenle en iyi konut kredisi araştırmasını yaparken bir yandan da elinizde belli bir peşinat olması için çalışmalısınız. Konut kredileri taksitlendirmeleri 10 yıla kadar uzatılabilmektedir. Örneğin 220 bin TL tutarında bir kredi kullanacaksanız sizin aylık ödemeniz gereken miktar 1,800 TL’yi geçmeyecektir.

Ev Sahibi Olmak İçin Bu Öğütleri Dikkate Alın

Toplu konut projeleri kira öder gibi, ön ödemesiz ve düşük peşinat ile ev sahibi olmanın en akıllıca yoludur. Bu projelerde satın almak istediğiniz evler hemen teslimdir ve evin taksitini ödemekte zorlanmamanız adına size türlü alternatifler sunmaktadır. İstediğiniz evi, banka tarafından size verilen krediyi yüksek vadelere böldürerek rahatlıkla ödeyebilirsiniz. Konut kredisi faizlerindeki gözle görünür düşüş de bir diğer alternatiftir.

Merkezi ve gelişmekte olan bir noktada alacağınız ev sadece sizi kiradan kurtarmamakta aynı zamanda son derecede akıllı bir yatırım olmaktadır. Bu nedenle kalabalık bir aile olsanız bile satın alacağınız evin metrekarelerine takılmaktan ziyade konumunu, çevre düzenlemesini ve ileride değerlenip değerlenmeyeceğini dikkate almak çok daha doğru olacaktır. Nitekim akıllı bir yatırımcı iseniz doğru hesaplamalar neticesinde 10 yıl vadede ödeyeceğiniz kredinin, 10 yılda ödeyeceğiniz kiradan fazla olmayacağını göreceksiniz.

En düşük konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak hem sizi hem de ailenizi son derece mutlu edecektir. Kirada otururken, oturduğunuz evin size herhangi bir artı getirisi olmaz ancak yüksek vadelerle alınan bir ev bile konut fiyatlarındaki artış düşünüldüğünde sizi mutlaka kâra geçirecek ve ev sahibi olmak için girdiğiniz bu yolda asla pişman etmeyecektir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

fifteen + 9 =