Kira Öder Gibi Nasıl Ev Sahibi Olunur?

Birçok insan için ev almak hayal gibi görünse de ev almak günümüzde o kadar da zor değildir. Çok sayıda firmaların yaptığı projeler ve kampanyalar sonucunda devletin de desteği ile çok sayıda kişi ev sahibi olabilmektedir. Bunun için düzenli bir gelirinizin olması yeterlidir. Banka kredi faiz oranların çok yüksek olması nedeni ile aldığınız evin fiyatı konut kredisi ile neredeyse iki katına çıkabilmektedir. Bu nedenle ev almak isteyen çok sayıda kişi farklı arayışlara girmişlerdir.

birevim peşinatsız ev

Faiz Ödemeden Ev Sahibi Olmak

Faiz ödemeyi ortadan kaldıran bu sistemler artık çok sayıda kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu sistemlerin isimleri değişse de aynı amaca hizmet etmektedirler. İnsanları faiz ödemeden ev sahibi yapabilmek. Eminevim bu anlamda hizmet veren firmalardan biridir. Eminevim sisteminde ev sahibi olmak için üç farklı seçenek bulunmaktadır. Birinci seçenek çekilişli sistemdir. Çeşitli sayılardaki gruplara giriyorsunuz ve bu gruptaki kişi sayısı kadar her ay çekiliş yapılıyor. Bu çekilişler sonucunda ev sahibi olabiliyorsunuz. Çekiliş süresince taksit tutarlarınız değişmez bir vade farkı uygulanmaz. İkinci seçenek vadenizin ortasında ev sahibi olabilmenizdir. Örneğin 120 ay vadeli bir eve girdiniz 60. Ayın takibindeki ayda evinizi teslim almanız mümkündür. Bu süre boyunca yine taksit tutarlarınız değişmez. Üçüncü seçenek peşinatlı sistemdir. Taksitlerinizi başlatmadan önce istediğiniz kadar peşinat verip sisteme giriş yapabilirsiniz. Eminevim sisteminde ilk girişte bir organizasyon ücreti ödemektesiniz.

Birevim

Taksitli ve faiz ödemeden ev sahibi olmanızı sağlayacak bir diğer sistem Birevim sistemidir. Bu sistemde ilk seçenek,  evinizi alacağınız tarih noter huzurunda belirlenen sıra ile size teslim edilmektedir. Burada da taksit tutarlarınız sabittir ve ana paranıza herhangi bir faiz eklenmez. İkinci seçenek ise evinizi teslim alacağınız tarihi kendiniz belirlersiniz. Aylık sabit tutarlar ile taksidinizi ödersiniz.

Fuzulev

Bu sistemde aslında bildiğimiz gün mantığı söz konusudur. Fuzulev sisteminde sizin gibi ev sahibi olmak isteyen kişiler arasında her ay bir kura yapılır ve bu kura sonucuna göre her ay birçok aile ev sahibi olur. Tabi siz bu sürede taksitlerinizi ödersiniz. Vade ortasında eğer sıra hala size gelmemiş ise fuzulev sizi ev sahibi yapıyor. Bu sürede hem evinizde oluyor hem de kira öder gibi taksidinizi ödüyorsunuz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

1 × two =