Kiradan Kurtulup Hemen Ev Sahibi Olun!

Son zamanlardaki ekonomide olumlu gelişmeler ve dövizdeki istikrar faiz oranlarının düşmesine sebep oldu. Bu olumlu gelişme sayesinde birçok banka ev sahibi olmak isteyenler için çeşitli konut kredisi kampanyaları yaparak ev sahibi olmak isteyen kişiler için fırsatlar sunmuş durumda. Diğer taksitli alımlara göre ev kredisi kullanmak çok daha avantajlı ve kesin bir yöntemdir. Ev alırken kredi kullanmanın size sağlayacağı avantajlar şu şekildedir;

birevim peşinatsız ev

– Daha uygun fiyatlarla ev satın almak; Banka kredisi ile ev almak size oldukça avantaj sağlayacaktır. Banka kredisi ile ev ücretini peşin ödeyeceğiniz için fiyatlarda indirim yaptırma ve pazarlık şansınız olur. Banka expertizleri alacağınız evde inceleme yapacağı için satıcının size evi mevcut değerinin üzerinde rakam söyleyerek sizi zarara uğratmasının da önüne geçmiş olursunuz.

– Taksitli ödemeler; Banka kredilerinde peşinat ödemezsiniz ve çektiğiniz kredi aylık taksitlere bölünerek yapılır. Kısacası her ay kira öder gibi taksitlerinizi kolaylıkla ödeyebilir ve kendi evinize sahip olabilirsiniz.

– Düşük faiz oranları; Hem devlet bankaları, hem de özel bankalar arasındaki rekabet kredi kullanmak isteyen kişilerin lehine sonuçlar doğurur. En uygun konut kredisi faizleri için adeta yarışan bankalar sayesinde bütçenize göre bir kredi seçebilir ve kolaylıkla ev sahibi olabilirsiniz. Son zamanlardaki ekonomideki olumlu gelişmeler sayesinde daha da düşen faiz oranlarıyla birlikte bu rekabet ortamı birleşince ev sahibi olmak isteyen kişiler için çok olumlu bir ortam oluşmuştur.

Bankaların konut kredisi faiz oranları dışında kredi kullanırken dikkat edilecek diğer bir konu ise kredi notudur. Kredi kullanabilmek için iyi bir kredi notuna sahip olmanız gerekmektedir. Çekilecek kredi tutarını doğrudan etkileyen kredi notu, ileriki dönem için de size referans oluşturur. Geçmişten gelen vergi borçları, düşük kredi notları ve bazı özel detaylar kredi kullanmanızı engelleyecektir.

Bazı bankalar ise faizsiz konut kredisi vermektedir. Bu koşul içinde iyi bir kredi notu olması gerekmektedir. Faizsiz kredilerin geri ödemesi diğer kredilere göre çok daha kısadır ve bir kaç eşit taksitle geri ödenir. Banka ile özel bir anlaşma yapılarak verilen bu krediler sayesinde faiz ödemeden ev sahibi olabilirsiniz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

5 + fifteen =