Kobi Kredisi Hesaplama, Ticari Kredisi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Bizlerin hayatlarında birçok hedefleri vardır, bunlara ise gerek yavaşça tırmanıp, gerek ise hızlıca tırmanıp gerçekleştirebiliriz. Bunun yolu ise çalışmaktan geçer, çalışma denince ve para söz konusu ise de akla iş yerinde çalışıp, para kazanma ve sonrasında ise kendi işinin patronu olma gelir. Bunların her birini başarmak için, insanoğlu ilk çağdan itibaren sürekli olarak bir çaba sarf etmektedir. Ancak son yıllarda patron bile olsanız işler istediğiniz gibi gitmeyebilir, bunun içinde bir dayanma gücünüz olmalı veya atılımcıysanız iş yeri açma konusunda nakit ihtiyacınız olmalı. Bunu da karşılayacak herhangi bir paranız yoksa hayallerinizden vazgeçebilirsiniz. Özellikle de son dönemlerde tüm dünyayı çok kötü bir şekilde etkisi altına alan Korona virüs pandemisi nakit para açısından bir hayli zorluk çıkardı. Neticesinde işlerin çoğu durdu ve insanlar para harcamaya korkar hale geldiler. Bunun tek yolu ise toplu paradan geçiyor ve bu toplu parayı saydığımız etkenlerden dolayı elde edemiyorsunuz. Ancak hayallerinizden asla vazgeçmeyin ve ertelemeyin Kobi Kredisini deneyin.

birevim peşinatsız ev

Kobi Nedir?

Kobi kredisi istiyorsunuz, ancak Kobi nedir? Kobi kelimesinin açılımı, orta boy veyahut küçük olan işletmeler demektir. Ekonomik canlılığın bir şekilde korunması için olan Kobi’lerin, resmi edebiyat tanımı ise net bir biçimde şu şekildedir; “250 kişiden az yıllık çalışan istihdam eden tabii ki de bunu asla aşmayan ve yıllık satış hâsılatı net olarak veya mali bilançosundan herhangi biri 40 milyon Türk lirasını geçmeyecek olan işletme türünün ta kendisidir. Neticesinde bunları geçenlerin hiç biri Kobi sayılamaz. Kobi sahibiyseniz zor durumlarda Kobi Kredisi’nden faydalanabilirsiniz. Ancak bu özellikleri aşan ve özellikleri içinde barındırmayan hiç bir işletme Kobi Kredisinden faydalanamaz.

Ticaret Kredisi ve Kobi Kredisi Nasıl Alınır?

Ticaret kredisi ve kobi kredisi aynı şeyi temsil etmektedir. Bunu da, talep etmenin yolu bankalardan geçen, yukarıda bahsettiğimiz özelliklere sahip işletmeniz varsa Kobi kredisinden faydalanabilirsiniz. Hem internetten, hem şubeye giderek ve hem de başvurmak istediğiniz bankaların aplikasyonlarını da indirip başvurabilirsiniz. Kesinlikle kredi siciliniz de temiz olması gereklidir.

Kobi Kredisi Nasıl Hesaplanır?

Akıllara en çok karıştıran ve merak uyandıran soru ise başlıkta belirttiğimiz ” Kobi Kredisi Hesaplama, Ticari Kredisi Hesaplama Nasıl Yapılır?  ” . Bu sorunun cevabı ise internette hazır olabiliyor. Baktığınız da ortalama bir hesap vade oranlarına göre değişmektedir ve faiz oranları da vade oranına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Örneğin; gidip bir bankayla anlaşacaksınız. İstediğiniz rakam ise 70.000 Türk Lirası diyelim ve 36 ay vadeye böldünüz faiz oranı %1.44 çıkıyorsa 94.950.08 Türk Lirası geri ödersiniz. Ancak 12 ay vadeye böldüğünüz de faiz oranı %1.49 çıkıyorsa 78.749.48 Türk Lirası geri ödemiş oluyorsunuz. Yani ticari kredi hesaplama tekniğinde vade uzadıkça ödeyeceğiniz miktar artmış oluyor.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

one × 1 =