Konut Kredi Faiz Oranları Yatırımcıların Markajında

Ev sahibi olmak günümüz koşullarında, her aile bütçesini zorlayan bir mal edinimi. Yatırımcılar, ister peşin istese taksitle olsun mutlaka bütçe koşullarını zorlamak ve bu kararları ödeme planı ekseninde banka kredisi veya konut kredisi kullanmak gerekiyor.

birevim peşinatsız ev

Bu aşamada mülk veya gayrimenkul alımlarında, kullanmak gerektiğinde konut kredisi faiz oranlarının mutlaka sağlıklı bir biçimde bankalardan araştırılıp, birbiri ile kıyaslanmalı. Bütçemize en uygun kredinin belirlenmesi ve kredi başvurusunda acele edilmemesi gerekiyor. Öte yandan, konut kredisi faiz oranları hem bankalarda hem de konut projelerinde değişkenlik gösterebiliyor.

Öyle ki, bazı konut projelerinde yatırımcılara şirket bünyesinde konut edinme koşulları içinde konut kredisi kullandırılıyor. Bazı konut projelerinde ise, evi satın almaya karar verdikten  sonra konut kredisi faiz oranlarını bütçenize uygun bulduğunuz bankaya kredi için başvurusunda bulunuyorsunuz. Elbette, faizsiz veya kredisiz ev edindirme yöntemlerini de tercih etme şansınız var.

Evsahipleri Konut Kredi Faiz Oranlarından Bunaldı

Çünkü, evsahibi olmaya karar verdikten sonra uzun ve aile bütçesi açısından oldukça  sıkıntılı bir süreç başlıyor. Öyle ki, konut kredisi faiz oranları gelir gider dengenize uygun olarak belirlediğiniz, kredi faiz yükü zaman içerisinde omuzlarınızda taşımakta zorlanacağınız bir yük haline gelebiliyor. Ödeme planlarınızda yer almayan acil bir ihtiyaç veya hastalık gideri ortaya çıktığında, kredi ödemelerinizin aksamaması için fazladan tasarruf yapmanız gerekeceğinden ödeme dengeniz yeniden bozulacak.

Aslında her türlü banka kredisi kullanımında, söz konusu ödeme güçlüğünün gündeme gelmesi kaçınılmaz. Hayat devam ediyor ve uzun dönemde karşımıza ne tür güçlükleri çıkaracağını önceden belirleyip önlem alma şansımız yok. Ancak, ödeme planlarımızı oluştururken, hayatın olası tatsız sürprizlerini de gözardı etmemek lazım.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

18 − four =