Konut Kredisi Faiz Oranları Güncel Düşüşte

Konut edinmeye karar vermenin altında farklı nedenler olabiliyor. Bazı yatırımcılar kiralık evde oturmanın verdiği sıkıntılar nedeniyle, kendi evinde oturmanın hayalini kurar. Öte yandan, ekonomik geliri iyi olan yatırımcılar ise, konut sahibi olmayı, ileriye yönelik sağlam bir yatırım aracı olarak değerlendirir.

birevim peşinatsız ev

Aslında bu iki farklı yatırım türü aranılan ev kullanım özelliklerinden, lokasyona, sosyal olanaklardan, konutun kent merkezine uzaklığına kadar farklı kriterlerden oluşuyor. Öyle ki, birinde kendi kullanacağınız ev ve konfordan bahsederken, diğer seçenekte ise, yatırım amaçlı bir tasarruf yönteminden bahsetmek mümkün. Durum böyle olunca, evsahibi olma konusunda izlenecek  yollar  da farklı olabiliyor.

Bu nedenle, konut kredisi faiz oranları güncel olarak takip edilmeli, fiyat ve olanakları uygun konut projesi bulunduğunda vakit geçirmeden ev sahibi olmanın adımları atılmalı. Kiraya vermek üzere yatırımlık ev alındığında, gelir gider dengesine göre hareket edilip evin ne kadar sürede kendini amorti edeceği dikkate alınır.

Yatırımlık Alınan Konut  Kendini Amorti Ediyor

Kira ödemekten bıkıp, kira öder gibi ev sahibi olmaya karar verdiğinizde ise, satın alacağınız konutun öncelikle bütçenize uygun ve işinize kolay ulaşım olanağına dikkat edersiniz. Kentin gelişmeye açık, yeni lokasyonları genelde ileriye yönelik kentin büyümesine endeksli, yatırım alanlarıdır. Bu tür yerler uzun  vadede değer kazanır ve yaşam merkezine dönüştüğü oranda değerlenir.

Bu nedenle  mimari özellikleri kadar sosyal donatı ve olanakları ile dikkat çeken konut projeleri mevcut. Yatırım amaçlı konut satın alındığında, kar etme süresini sürece yaymak ve acil bir beklentiye girmemek gerekiyor. Konut projeleri, öncelikle insan hayatını kolaylaştırmak üzerine kurulu bir kurgu ile  hayata  geçiriliyor. Lüks ve konforu bir arada sunan bu projeler,  zamanla satın alınan fiyatın birkaç katına kadar artabiliyor.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

seventeen − 6 =