Konut Kredisi Faizleri Korkulu Rüya

Tüketim toplumunda en büyük dezavantaj, hemen hemen her şeyin kısa sürede tüketilmeye, kullanılmaya ve eskitilmeye, eskimeye ve demode olmaya endeksli olarak üretiliyor olması. O nedenle, ihtiyacı sürekli artan bir piyasa ve ihtiyaçları aynı orantıda hiç tükenmeyen bireylerden oluşan bir toplumda yaşam sürerken, tasarruf yapabilmek oldukça zor.

birevim peşinatsız ev

Bu garip ve her şeyin tüketime dayalı olduğu dünyada evlenip barklandıktan sonra işin rengi değişiyor. Hayata, 1 yerine  2 kişinin, zamanla da artan birey sayısına sahip olan ailenizin sorumluluğu dağ gibi omuzlarınıza biniyor. Oysa, akılcı bir bütçe ve gelir gider dengesinin sağlanması sonucunda işleri kolayca yoluna koymak mümkün. Her şey, harcama yaparken daha sağlıklı ve makul kararlar vermeniz sayesinde, istediğiniz mal, ev ve arabaya dahi sahip olmanızı sağlayacaktır. Örneğin, ev almaya karar verdiğinizde bütçenize göre bir ev belirlemeniz gerekiyor.

Doğru Tasarrufla Evsahibi Olun

Ardından, konut kredisi faizleri için yakın takip sürecinde olmanız gerekiyor. Konut kredisi faizleri konusunda her bankanın kendine göre, izlediği farklı politikalar var. Zaman zaman faiz oraları yükselirken, bazı dönemlerde ise, konut kredisi faizleri birden bire düşüş trendi  içerisine giriyor. Bu nedenle gerçekten tasarruf yapıp evsahibi olmaya karar verdiğinizde, uzun ve zorlu bir yola adım atıldığı kabul etmek gerekiyor.

Kişisel harcama, ihtiyaçların belirlenmesi ile tedarik edilmesi konusunda seçici olmak gerekiyor. Konut projelerini incelerken ve konut ararken, bütçenizi zorlamayacak bir bedelde olması gerekiyor.Evi iç mimarisi kadar sosyal olanaklarının da beklentilerinizi karşılaması gerekiyor. Hayalinizdeki ev olmasa da, kendinize ait bir ev hayaliniz varsa; bunu gerçekleştirmek için bir çok denklemi doğru zaman ve biçimde bir araya getirmeniz çok önemli. Bunu başardığınızda, ev haliniz zaten gerçek oluyor.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

one × 2 =