Konut Kredisi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Konut kredisi talebinde bulunmadan önce bankaların önerdiği konut kredisi faiz oranları güncel olarak incelenmeli ve ondan sonra hangi bankadan kredi kullanımı yapılacağına karar verilmelidir. Faiz oranlarını hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz alternatif hesaplama yöntemlerini uygulayabilirsiniz.
– Banka ile birebir görüşerek konut kredisi bilgilerini inceleme: En uygun konut kredisi veren banka hangisi olduğu hakkında bilgi sahibi olabilmek için bankalar ile birebir görüşebilir veya müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Müşteri temsilcilerinden bilgi talep edebilir ve merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

birevim peşinatsız ev

– Online bankaların web sitesinden araştırma yapabilirsiniz: Hangi bankadan kredi kullanmayı düşünüyorsanız alternatif bankaların web sitelerindeki hesaplama menülerini kullanarak kredi taksit tutarları ve vadeleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

– Sadece banka kredisi bilgisi veren bloglardan faydalanabilirsiniz: Bazı kişisel bloglarda güncel konut kredisi faiz oranları hakkında bilgi sahibi olabilir ve karşılaştırmalı tablolardan bilgi alabilirsiniz. Bu sitelerde hesaplama araçlarının yanı sıra güncel konut kredisi faiz oranları girilerek hazırlanmış tüm bankalara ait geri ödeme planları bulunmaktadır. Bu tablolar sayesinde kıyaslama yapmak için vakit harcamamış olursunuz.

Tüm bu konut kredisi verilerinde karşılaştırma yaparken bankaların tahsil ettikleri konut kredisi masrafları hakkında da bilgi sahibi olmalı ve hesaplamalarınızda bu masrafları da kredi taksit tutarlarına bölerek karar vermelisiniz. Ayrıca bankaların size kredi verme süreleri de aslında ek bir maliyet getirebilir. Siz kredi alımını tamamlamadan önce satın almak istediğiniz konut inşaat firması tarafında fiyatı yükseltilebilir ya da istediğiniz daireye gecikmeden dolayı sahip olamayabilirsiniz.

Tüm nu durumları göz önünde bulundurarak karar vermek en doğrusu olacaktır. Bankanın verdiği vade seçenekleri, kredinin tamamen kapatılabileceği durumlarda faiz indiriminin ne kadar yapıldığı da önemli bir detaydır. Kısacası bankanız ile sözleşme imzalamadan önce tüm detayları öğrenmeli ve bu detaylar ile karar verilmelidir. Alacağınız meblağlar düşük olmadığı için en ufak faiz indirimi, yapılandırma hakkı sizlerle milyonlar kazandırabilir ve sürekli değer artışı olan evinize sahip olurken daha fazla kar elde etme şansı da bulabilirsiniz. Önemli olan sadece acele etmeden ama hızlı karar alarak bu işe başlamanızdır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

five × 2 =