Konut Kredisi İle Ev Sahibi Olabilirsiniz

Peşin parayı biriktirip konut sahibi olmak şimdiki zaman şartlarına göre bir hayli zorlaşmıştır. Çünkü ekonomik gelirlerin zayıf olması ve konut fiyatlarının bir hayli yükselmesi konut sahibi olacakların elinin kolunu bağlamaktadır.

birevim peşinatsız ev

Kimilerinin peşin parayla konut almaya gücü yetse bile, çoğu kimseler sadece evinin geçimini ancak karşılamaktadırlar. Konut sahibi olmak ise hayallerinin ötesindedir. Maddi geliri iyi olmayanlar, henüz bir konut almaya yetecek kadar birikmiş parası olmayanlar nasıl konut sahibi olabilecekler? Bu gibi durumları göz ününde bulunduran bankalar; konut sahibi olmak isteyenlere elini uzatarak konut sahibi olmak isteyenlere ve peşin parası olmayanlara konut kredisi adı altında kredi fırsatları sunmaya başladı.

Konut kredisi nedir?

Konut kredisi satın alınacak konutun teminat altına alınması şartıyla bankalar tarafından verilen müşteriye verilen kredi türüdür. Konut kredisinin vadesi krediyi çekecek müşterinin ödeme imkânlarına göre 5 ile 30 yıl arasında değişmektedir.

Konut kredisi ile nasıl ev sahibi olunur?

Kiradan kurtulmak isteyenler, kendi evinde oturma hayali kuranlar, yıllar geçmesine rağmen bir konut alacak kadar para biriktirmemiş olanlar için konut kredisi en uygun çözüm noktasıdır. Bankalar konut almak isteyenlere ihtiyaçları kadar ve bütçelerine göre en uygun konut kredisi olanakları sunmaktadır. Ev almak isteyip de parası yetersiz olanlar konut kredisi veren bankalar ile kısa bir görüşme yaparak konut kredisi hakkında yeterli bilgiyi alabilirler.

Bankaların verdiği konut kredisi ile konut alanlar; düşük aylık ödemelerle ve yüksek vadelerle kira öder gibi konut sahibi olabilirler. Ödeme seçenekleri ve vadeler kişilerin ödeme imkânlarına göre değişim göstermektedir Konut kredilerinde uygulanan faiz oranları sabit, değişken ve her ikisini içine kapsayacak şekilde değişmektedir. Konut kredisi alanlar satın aldıkları konutu teminat olarak gösterecekler.

Ayrıca ticari nitelikli hiçbir gayrimenkul teminat olarak gösterilmesi imkânsızdır. . Hali hazırda teminat gösterebileceği bir konutu olmayanlar ise konut edinmek için başka yollarla konut kredisi alabilecekler. Bankalarda bu gibi durumları göz önüne alarak konut kredilerini alan kişiye değil, alınacak konutu satan kişiye öderler. Ayrıca bankalar akrabalar arası alım satımlarında ise konut kredisi kullandırmaktan kaçınırlar.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

2 × one =