Konut Kredisi İndiriminde Müjdeli Haber

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ev sahibi olmak için bekleyenlere indirim müjdesini verdi.

birevim peşinatsız ev

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, uzun zamandır kamuoyunun beklediği kredi faiz indirimi haberini verdi. Pek çok kişi konut satın almak için faiz oranların düşmesini bekliyor. Bu nedenle hükümetin yapacağı açıklamayı bekleyenlere cevap, Bakan Kurum’dan geldi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, gayrimenkul sektörünü rahatlatmak amacı ile uzun zamandır çalışmalar yaptıklarını duyurdu. Uygun faizli yöntemler bulmaya çalıştıklarını söyleyen Bakan Kurum, artık son düzlüğe ulaştıklarını söyledi. Birkaç gün içerisinde vatandaşa kredi indirimi ile ilgili açıklamalarda bulunacaklarını ifade eden Kurum, Ankara’da son kez inşaat sektörünün önde gelenleri ile görüşecek.

Kendilerinden net bir tarih bekleyen vatandaşlar için açıklama yapan Bakan Kurum, tüm çalışmaları sonlandırmadan tarih vermenin doğru olmadığını söyledi. Tüm detaylar belirlendikten sonra açıklama yapılacağını ve indirimin kesinlikle olacağını söyleyen Bakan Kurum, konut sahibi olmak isteyenleri de sevindirdi.

Daha önce gayrimenkul sektörünün ünde gelen isimlerinin yapmış olduğu Eylül ayında indirim olma ihtimali yüksek açıklaması, hükümet tarafından da olumlu karşılanıyor. Yeni konut kredisi indiriminin yapılan tüm açıklamalara göre Eylül ayında olma ihtimali yüksek görünüyor.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

thirteen − two =