Konut Kredisi Yapılandıran Refinansman Bankaları (Güncel)

Refinansman kişilerin bir bankaya borçlu olması durumunda farklı bir bankadan kredi alarak bu borcu kapatması manasına gelmektedir. Genel manada tüm banka borçlarının sadece bir kuruma olmasını isteyen kişilerin bu konuda daha nitelikli hareket ettiği de görülmektedir. Tüm borçların tek bir bankaya olması hem belirli avantajlar kazanma hem de ödeme aşamasının daha kolay olmasını mümkün kılar. 2020 senesinde de vatandaşların almış olduğu kredilerin büyük bir kısmının refinansman için olduğu da göz önünde bulundurulmalıdır.

birevim peşinatsız ev

Faiz Tutarına Dikkat!

Kişilerin borçları birleştirerek kapatmak ve zaman kazanmak için sağlamış olduğu bu sistemlerden faydalanırken özellikle faiz tutarına dikkat etmeleri gerekmektedir. Daha önceki borçlarını kapatırken zarara düşme gibi bir sorunun olmaması için uygun alt yapının hazırlanması gerekir.

Bir bankaya olan borçların kapatılmasını sağlarken çekeceğiniz kredinin muhakkak düşük bir oranda faize sahip olması gerekir. Aksi takdirde zaman kazanayım derken bütçenizde açık yaratma sorunu ile karşılaşabilirsiniz.

Bu detaylara bakıldığı zaman bir finans uzmanından yardım almanın daha doğru olduğu fark ediliyor.

Nitelikli Bankalar ile İş Birliği Yapın

Bu alanda kredi çekme işlemlerinde sadece alanında uzman ve nitelikli köklü bankalar ile iş birliği yapılmalıdır. Yeni açılan bankalarda genel olarak faizlerin diğer bankalara göre daha düşük olduğu görülmektedir. Bu noktada nitelikli bankalarda bir kademe daha yüksek faiz oranı ödemeyi tercih etmeli ve kesinlikle genel finansal işlem akışını riske sokmamalısınız. Akbank, Halkbank, Garanti Bankası bu alanda hizmet veren köklü ve güvenilir bankalar arasında yer alır. Daha öncesinde bu hizmeti almış olan kişilerin yorumlarına da bir göz atabilirsiniz. Bu şekilde elde edeceğiniz genel verimlilik bir derece daha artış gösterecektir.

Ödeme Planına Dikkat!

Ödeme planı kapsamında kişilerin aylık gelirlerinin dikkatle incelenmesi ve kendi ödeme güçlerini aşan bir planın oluşturulmaması gerekir. Bu şekilde ödeme zorlukları meydana gelebiliri ve sizin kredi puanınızı ve portföyünüzü olumsuz yönde etkileyecek icra takipleri meydana gelebilmektedir. Her ay ödeme yapabileceğiniz tutarı gelir gider hesaplaması yaparak incelemeye almak sizin için daha mantıklı olacaktır.

Zaman Kazanın

Ödeme planının gerisinde kaldığınız banka borçlarında zaman kazanmak için yeni bir bankaya borçlanarak tüm borçlarınızı o yeni bankadan aldığınız kredi ile ödeyebilirisiniz. Bu şekilde hem kredi puanınız olumsuz yönde etkilenmez hem de borçlarınızı sadece tek bir elde daha avantajlı bir biçimde toplama fırsatını elde edebilirisiniz.

Borcun Önceden Kapatılmasında Cezai Yaptırım Var Mı?

Kişilerin ödeme planlarının gerisinde kalmalarının sonrasında borcun tamamını ödemek istemeleri ve buna uygun bir çizelge belirlenmesini istemeleri durumunda faiz uygulanabilir. Bu faiz %1 ila %2 arasında değişim göstermektedir. Bu alanda kar zarar incelemeleri yaparak hangi seçeneğin sizin için daha mantıklı olduğunu daha net şekilde belirleyebilirisiniz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

fourteen − seven =