Konut Sigortasına Corona Virüs Desteği

Korona virüs nedeniyle birçok sektörde indirimler yapılıyor. Bu indirimlerden birisi de konut sigortası sektöründe geldi. Virüs kapsamında sigorta şirketleri tarafından hazırlanan yeni düzenlemeler de bu detay dikkat çekiyor. Sigorta şirketleri insanların evlerini sigorta ettirmelerini sağlamak için %25 oranına varan ciddi bir oranda indirim yapmaya başladılar.

birevim peşinatsız ev

Yapılan kampanyalar arasında sadece yüzde 25’lik indirim yer almıyor. Ayrıca taksit ödeme sayılarını da uzattıkları görülüyor. Bu sayede konut sigortası yapanlar ödemelerini 12 aya yayarak yapabilme şansına sahip oluyor. Ayrıca bu dönem kapsamında sigortaları biten müşterilerinin belirli bir süre boyunca poliçelerinin iptal edilmeyeceği de aktarıldı.

Sigorta Şirketleri Tarafından Yapılan Virüs Değişiklikleri

Aşağıda korona virüs kapsamında bazı sigorta şirketleri tarafından yapılan düzenlemeler ve değişiklikler görülebiliyor. Evinizi sigorta ettirmeyi düşünüyorsanız aşağıda ki listeyi mutlaka gözden geçirmeniz gerekiyor.

Axa Sigorta, konut sigortası taksit sayısı üst limitini 10 ay olarak belirlediğini duyurdu. Ayrıca %10 düzeyinde evde kal indirimi de sunuyor. Sağlık çalışanıysanız bu oran %15’e çıkıyor ve 1 ay bedava kampanyası düzenliyor.

Anadolu Sigorta, ekspertiz raporu hizmetini uzaktan görüntülü hizmet olarak müşterilerine sunuyor. Hasar talepleri için sigorta şirketiyle iletişime geçerek bu hizmeti alabiliyorsunuz.

Güneş Sigorta, sigorta poliçeleri için 12 ay taksit imkanı sunuyor. Kasko, ferdi kaza, kritik hastalıklar ve konut sigortaları için normal müşterilerine %5, sağlık çalışanı olan müşterilerine %15 ek indirim sağlıyor.

HDI Sigorta, 65 yaş üstü müşterilerine %7,5, sağlık çalışanı olanlara %15 indirim imkanı sunuyor.

Allianz Sigorta, şirket bu süreçte konut hasarları için ödenecek hasar ödemeleri üst limitini 5 bin TL’ye çıkardı.

Bu dönemde sigorta yaptırmak isteyenler için büyük avantajlar ve imkanlar sigorta şirketleri tarafından sunuluyor. Son dönemde ciddi oranda artış gösteren konut sigortası bedellerini yaptırmak da daha cazip bir duruma gelmiş oluyor. Ayrıca 10 ay ve 12 ay taksit imkanı da sunuluyor olması, ekonomiyi zora sokmadan borçlarınızı ödeme imkanına sahip olmanıza yardımcı olunuyor. Sizlerde bu fırsattan virüs süresince devam eden kampanyalardan faydalanabilirsiniz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

14 + seven =