Konutta Düşük Faiz ve Uzun Vade Kampanyaları Başladı!

Ülkemizdeki konut sektörü özellikle 2018 yılının son aylarından sonra oldukça duygun dönemler yaşamak zorunda kalmıştır. Döviz kurundan dolayı artan konut maliyetleri pek çok alıcının geri çekilmesine neden olmuştur. Bu da emlak piyasasında iki taraflı sorunlar yaşanmasını beraberinde getirmiştir. Ancak gerçekleştirilen kampanyalar sayesinde artık piyasalarda hareketli zamanların yeniden yaşanmaya başlandığı görülmektedir.

birevim peşinatsız ev

Piyasada bireylerin alım gücüne zarar veren en büyük sıkıntılar faizlerdir. Bu nedenden ötürü pek çok firma artık konutta düşük faiz uygulamalarına yer vermektedir. Ancak ev alımları sadece bina alımı ile masrafları biten alışverişler arasında bulunmamaktadır. Bireyler ev satın alma işlemlerini gerçekleştirmelerinden sonra eşya ödemeleri açısından da belli masraflara katlanmak zorunda kalmaktadır. Bu da faizsiz ödeme olanakları olan kampanalara mobilya kampanyalarının da eklenmesi sonucunu getirmiştir. Bu sayede alıcılar teşvik edilerek konut alımları açısından olumlu sonuçların yalanması mümkün olmuştur.

Konut Kampanyalarında Detaylar

Oluşturulan düşük faizli konut kampanyaları içerisinde birbirinden farklı sistemler kendini göstermektedir. Öncelikle bahsedildiği üzere taşınmaz alımlarında bireylerin rahatsız oldukları konuların başında nakit edinimi için çekilen banka kredileri bulunmaktadır. Krediler ise oldukça yüksek bir faiz ödemesini gerekli kılmaktadır. Düşük faizli kampanyalar, bu sorunun önüne geçilmesini sağlamaktadır. Yine de konut alımlarında kararsız kalan kişiler için mobilya promosyonları da yapılmaktadır. Ev alımları neticesinde mobilyalarını hediye olarak elde eden kişiler, büyük bir masraftan da kurtulmuş olmaktadır.

Kişilerin ev alımları neticesinde devlete belli vergileri ödemeleri gerekmektedir. Öncelikle alımlar neticesinde belli tapu harçlarının tahsil edilme şartı bulunmaktadır. Konut kampanyalarında avantajlar sayesinde alıcılar tapu harçlarında da ödemeleri istenen KDV oranlarında da bir indirim elde edebilmektedir. Yapı şirketlerinin sunmuş olduğu kapmayalar arasında en avantajlı olanlarından biri de ödemelerin ertelenmesi ile kendini göstermektedir.  Bu sayede ev sahibi olan vatandaşlar ilk bir sene içerisinde satın almış oldukları evler için herhangi bir ödeme yapmak zorunda kalmamaktadır. Bu da uzun vade kampanyaları arasında ücretin büyük bir kısmının ertelenmesine olanak sağlayan faydalı bir sistem olarak görülmektedir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

sixteen − 6 =