Konutta Kredi Fırsatları Nelerdir?

Yeni bir konut almaya karar verdiğiniz zaman bunu da krediyle yapacaksanız konutta kredi fırsatı varsa bunu kaçırmamanız gerekir. Kaçırmamak için de krediyle ev alma hakkında bir çok bigiye sahip olmanız şarttır. Bankalara yapılan başvurular ve işlem süreci, istenen evraklar, eskpertizin gelme süresi ve benzeri durumlarla ilgili bilgiye sahipseniz bir fırsat yakaladığınız an bunu avantaja dönüştürebilirsiniz. Öncelikle kredi çekmeniz için ilk adım olan gelir göstermeden bahsedelim. Gelir göstermeden hiç bir bankaya kredi başvurusunda bulunamazsınız. Bu gelir iş yerinizden aldığınız bir kağıtta olabilir. Sonrasında banka sizin doldurduğunuz formla beraber kredinize cevap verecektir.

birevim peşinatsız ev

Peşinatsız Ev Kredisi Alma Fırsatı Nedir?

Son yıllarda özellikle çok kullanılan peşinatsız ev kredisi alma aslında bir nevi bankanın sizin yerinize evi almasını kapsıyor. Konut kredisi veren bankalar sizin bir peşinatınız olmaması durumunda tüm parayı ödeyebileceğini teklif edebiliyor. Bunun için de evi ipotek ettirmenizi istiyor. Yani ev borç sonlanana kadar sizin değil bankanın oluyor. Bu cazip teklif nakit parası bulunmayan ama ev sahibi olmayı da çok isteyen insanlar için son derece ideal. Bu nedenle çok fazla rağbet görüyor. Peşinat ödemeden kira öder gibi bankaya düzenli olarak taksitleri yatırırsanız belirlediğiniz vadenin sonunda ev artık sizin oluyor.

Ekspertiz Evin İçerisinde Nelere Bakar?

Kredi vermeden önce bankalar ne kadar kredi vereceğini belirlemek için eve bir ekspertiz yollar. Bunlar evin ne kadar edeceğini hesaplar. Hesaplamanın da bazı yöntemleri vardır ve bunun için ayrıntılı incelemesine başlar. Evin konumunu belirler, zeminini belirler, bina yaşını belirler, sonrasında etrafını ve işlekliğini belirler, tüm bunların ardından iç kısmına gelir. En uygun konut kredisi veren bankalar gönderdikleri bu ekspertizin detaylı çalışmasını istediklerinden tüm evi detaylı şekilde dolaşır. Oda sayısı, metrekare ölçüsü, boyaları, tavanı, manzarası, pencere malzemesi, mutfak dolapları ve daha sayabileceğimiz bir çok şey ekspertizin dikkatle bakarak not aldığı özelliklerdendir. Sonuç olarak da bir fiyat çıkartır ve banka bu fiyatı genelde onaylar, size kredinizi anında çıkartır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

3 × one =