Konutta Peşinatsız Kredi Fırsatı Nedir?

Seneler ilerledikçe ev sahibi olmak kolaylaşıyor. Bunun en büyük nedeni bankaların müşteri kazanmak adına faizleri düşürmesi, bazı özel teklifler hazırlaması oluyor. Ayrıca gayrimenkul sektörünün gelişmesi ve ekonominin zaman zaman bozulması ev alım gücünü aşağılara çektiğinden devreye yine bankalar giriyor. Konutta kredi fırsatı sunan bankalar bazen müşterilerine sürpriz hediyeler hazırlıyor. Bunu kimi zaman fazlaca indirdiği faizlerle yapıyor kimi zaman ise ek masrafları kaldırdığını açıklıyor.

birevim peşinatsız ev

Konut alırken kredili sistemlerde bankalar size konutun tamamını ödemiyor. Genelde ödenen miktar evin değerinin % 75’i. Bu değer de sizin satın almak için vereceğiniz bedel değil, ekspertizin belirlediği rakam. Bu nedenle ekspertiz raporu konut kredisinde büyük bir rol oynuyor.

Konut Kredisinde Peşinatsız Ev Alma Seçenekleri Neler?

Peşinatsız ev alacağınız zaman almak istediğiniz evi ipotek ettirmeniz mantıklı olacaktır. Böylece hem ekspertiz raporunun nasıl geleceği derdinden kurtulur hem de nakit paranız yoksa zorlanmadan ev sahibi olursunuz. Konut kredisi faiz oranları bankadan bankaya göre değiştiği için peşinatsız ev alırken size çıkacak ödeme takvimi de değişken olacaktır. Eğer evi ipotekli şekilde almaktan yana değilseniz o zaman haneden birinin başka bir evi olması durumunda bu seçeneği iptal edebilirsiniz. Bu evi teminat gösterdiğiniz an kredinin tamamını çekebilir evi de ipotek ettirmek zorunda kalmazsınız.

Konut Kredisi Alırken Gelir Göstermek Önemli midir?

Konut kredisi alacağınız zaman mutlaka bir gelir göstermeniz şart. Hatta genelde bir tek kişinin gelirinin yetmediği zamanlarda haneden diğer anne ve baba gibi ya da el gibi bireylerin de gelirlerinin listelendiği belgeler istenebilir. Bunun için illa bir devlet kurumundan belge almanıza da gerek yoktur. Çalıştığınız yerin imzasının olduğu ve resmi bir şekilde aldığınız maaşın belirtildiği bir yazı da gelir belgelemek için son derece uygundur. Ayrıca ek gelirleriniz varsa bunları da belgeleyebilirsiniz. Bunlar size kredi çıkma ihtimalini arttıracaktır. Ek gelirlerle alakalı ödeme planı oluşturabilir, kredinizin hızlı sonuçlanmasının keyfini yaşayabilirsiniz. Ama habersiz ödediğiniz ara taksitlerin, kredinize daha çok zarar verdiğini belirtelim.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

nine + three =