Küçük Daireler İçin Yer Kazandıracak Fikirler!

Küçük bir daireyi dekore etmek hem kolay hem de oldukça eğlencelidir. Fakat bazı durumlarda fazla olan eşyaları o daireye sığdırmak oldukça güç hale gelebilir. Küçük dairelerde daha fazla rahat alan oluşturmak aslında fazla ve gereksiz olan eşyalardan kurtulmaya dayanıyor.

birevim peşinatsız ev

Bu nedenle küçük daire sahibiyseniz mutlaka evinizde çok fazla dağınıklığa ve karmaşıklığa sebep olan eşyalardan kurtulmanız gerekir. Karmaşıklığa sebep olan eşyalardan kurtulmak için onları çöpe atmanız gerekmez. Evinizi daha iyi bir hale getirerek, küçük alanlara büyük eşyalar sığdırabilirsiniz.

Küçük daireler için pratik fikirler ve püf noktaları uygulayarak evinizi daha verimli hale getirebilirsiniz. Bu sayede evinizde kendinize göre rahat hareket edebileceğiniz daha fazla alan kalır.

DUVARLARIN SORUMLULUĞUNU ARTIRIN!

Küçük daire sahiplerinin en fazla şikayet ettiği konulardan birisi eşyaların yeteri kadar kendisini gösterememesidir. Ev küçük olduğu için eşyalarınız ne kadar şık olursa olsun evinize dilediğiniz havayı katmaz. Bu nedenle eşyalarınız için duvarlarda yer açabilirsiniz. Duvarlarınızın sorumluluğunu artırarak hem daha modern bir ev yaratabilir hem de fazla olan eşyaları ortadan kaldırmış olursunuz.

Dekoratif duvara monte edilen kitaplıklar ve duvar rafları eşyalarınız için ideal alanlardan birisi olacaktır. Raflar sayesinde zemin üzerindeki fazla eşyadan da kurtulabilirsiniz. Aynı şekilde mutfak eşyalarınızı, fincanlarınızı ve tavalarınızı da bu raflar ile kullanıp, evinizde yer açabilirsiniz. Evinizin bu raflar ile de daha aydınlık görünmesini istiyorsanız boyalarınızda daha aydınlık tonlar seçebilirsiniz. Böylece, küçük dairelerin içleri daha ferah gözükecektir.

GİZLİ DOLAPLAR İLE EŞYALARINIZI GİZLEYİN!

Evlerde en fazla eşyanın olduğu yerler genellikle mutfak ve yatak odası bölümleridir. Bu nedenle evin bu bölümlerinde daha fazla gizli dolaba ihtiyaç duyulur. Gömme dolap adı verilen bu dolaplar hem fazla eşyalarınızı ortadan kaldırır hem de evin içerisinde sizlere daha geniş bir alan bırakır.

Mutfak ve yatak odasında kullanılan işlevli gömme dolaplar tüm fazla eşyanın kolaylıkla saklanmasına yardımcı olur. Özellikle yatak odasındaki gömme dolaplara yataklarınızı, kıyafetlerinizi ve fazla olan eşyalarınızı kolaylıkla saklayabilirsiniz. Evinizde yer varsa gömme dolap yaptırarak, kendinize daha geniş bir alan yaratabilirsiniz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

2 + five =