Kuveyt Türk Katılım Bankası Ekspertiz Ücreti

Prensiplerine bağlı faizsiz işlem ve operasyonlar ile etik değerlere saygılı hareket eden Kuveyt Türk Katılım Bankası müşterilerinin yatırımlarını faizsiz bankacılık ilkeleri ile büyütür. Dini değerlere saygılı yeni finansal çözümler sunan banka ülkemizde istikrarlı büyüyen ilk 10 banka arasındadır. Hizmet kalitesini müşteri memnuniyetini artırarak sağlayan banka değer üreten bir kurumdur.

birevim peşinatsız ev

Kuveyt Türk Bankasının değerlerine göz atarsak konut satın alırken neden bu banka ile çalışmamız gerektiği konusunda küçükte olsa fikre sahip oluruz.

 • Sağlam Bankacılık
 • Adalet
 • Profesyonellik
 • Takım Ruhu
 • Yenilikçilik
 • Güven

Konut kredisi kullanımlarında tüm dünyada kabul gören sistemde yatırımına destek vereceğiniz konutun değerini bilmek önem taşıyor. Bunun için gerekli olan uzman incelemesi raporunu Kuveyt Türk Bankası anlaşmalı olduğu ekspertiz şirketlerinden ediniyor.

Kuveyt Türk Katılım Bankası Ekspertiz Ücreti 850 Türk lirasından başlamaktadır. Elbette bu bir taban fiyattır.  Mülkün değerine göre ekspertiz ücretleri fark etmektedir.  Ancak piyasada ki en düşük ekspertiz ücretlerinden biri Kuveyt Türk bankasına aittir.

Kuveyt Türk Katılım Bankası Ekspertiz Kriterleri Nelerdir?

Aslında Kuveyt Türk Katılım Bankası değil anlaşmalı kurum gayrimenkul analizini hazırlamaktadır ancak bankanın bünyesindeki uzmanlar analizi değerlendirmektedir.  Peki, hangi kriterlere göre ekspertiz raporu hazırlanmaktadır;

Mülkün şuan ki durumunun değerlendirilmesi

Değer biçen, değerini belirlemek için satış mülkünün mevcut durumunu değerlendirmelidir. Evde sağlık ve güvenlik sorunları olup olmadığını denetlemek ve herhangi bir ihlal veya risk durumunda analiz raporunda belirtilmelidir.  Bunlar arasında eski kablolar, merdiven boyunca korkuluk eksikliği ve diğer birçok koşul olabilir.

Semt Koşulları

Çevredeki mahalle de değerlendirmede rol oynamaktadır. Değerlendirici, mahallenin mevcut durumunu ve gelecekte nereye gideceğini belirlemelidir. Örneğin, yeni veya gelecek olan bir alt bölümdeki bir ev bugün daha yüksek bir değere sahip olacak, çünkü gelecekte artması bekleniyor. Öte yandan, yorgun görünümlü bir mahallede, büyümek yerine azalan bir evin değeri aynı değildir.

Değerlendirme Kriterleri

Borç veren lisanslı bir değerlendirici yani Kuveyt Türk Bankası tarafından bir değerlendirme talep etmelidir. Yani Tüm değerlendiriciler tarafsız ve profesyonel bir değerlendirme yapmak zorundadır. Satıcı ve alıcı, sürecin bu bölümüne dâhil olamazlar. Borç veren kredi tutarını hangisi düşükse satış fiyatı veya değerleme değeri üzerinden belirleyecektir. Değer biçilen miktar, fiyat talep eden fiyattan az ise, üç şey olabilir:

 • Satıcı, değerlendirmeyle eşleşecek fiyatı düşürür.
 • Alıcı farkı kapatmak için kapanış masasına nakit getirir.
 • Alıcı evi satın almaktan uzaklaşıyor.
birevim
Paylaş

12 Comments

 1. Büşra Sarı Reply

  Kuveyt Türk faizsiz kredi, kredi kartı vs seçenekleriyle müşterilerini etkilerken, ekspertiz fiyatlarını da ucuz tutarak yine etkileyici bir girişim yapmış bu alana da

  1. admin Reply

   Merhaba Şeyma Hanım,
   Bu verilen bir hizmetin bedeli olduğundan kimi bankalarda yüksek ücretler kimi bankalarda yüksek ücretler kimi bankalarda düşük ücretler alınmaktadır.

 2. Meral Sarı Reply

  Kuveyt Türk bankacılık sektöründe hep yapılmayanı yaparak ve daha iyi yaparak ön plana çıkmış bir banka bence ekspertiz hizmetinde de çok iyi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

twelve − 4 =