Mortgage Kredisi Kullanarak Konut Sahibi Olmak

Günümüzde gayrimenkul sahibi olabilmeniz için, Konutta Kredi Fırsatı yaratılmış ve herkesin bütçesine göre ödeme seçenekleri sunulmuştur. Böylece düzenli bir gelire sahip olduğunuz her durumda, ne kadar kazancınız olduğuna bakılmaksızın ev sahibi olabilme şansını elde edebilirsiniz. İpotek karşılığında borç almanız durumuna verilen sistemin adı Mortgage olup, kullanım için belirli koşulları yerine getirmiş olmanız gerekir. Üstelik sadece konut sahibi olmak için değil, ofis veya işyeri, arsa, konut geliştirme, inşaat gibi taşınmaz malları satın almak istediğinizde de bu avantajlardan faydalanabilirsiniz. Ayrıca buna ek olarak daha önceden başka bankalardan kullandığınız tüm borçlarınızı başka banklara transfer edebilirsiniz. Seçeneklerin tamamı tüketicilerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte düzenlenmiştir.

birevim peşinatsız ev

Konut Kredisi Ödeme Seçenekleri

Mortgage mantığına uygun olarak kullanılan tüm kredilerin ödeme gücü esasına göre belirlenmesi gerekmektedir. Bankaları araştırarak En Düşük Konut Kredisi ile borç alabilir ve kendi koşullarınıza uygun olarak geri ödemesini yapabilirsiniz. Her finans kurumunun ortak kuralları bulunmakla beraber taksit planlarında değişik yöntemler yer almaktadır. Örneğin sabit faizli, peşinatsız, indirimli, dönemsel, artan ,azalan veya ara ödemeli birçok alternatif sunulmaktadır. Müşteri temsilcinizle birlikte gelir durumunuzu değerlendirerek size en uygun taksit planlarını tercih etmelisiniz. Böylece taksitlerde zorluk ve sorun yaşamazsınız. Çünkü taksitleri düzenli yatırmadığınız sürece ipotekli olan eviniz finans kurumları tarafından satışa çıkartılmaktadır.

Borç Yapılandırması Neden Yapılmaktadır?

Birçok tüketicinin Konut Kredisi Faiz Oranları ile ilgili detaylı araştırma yapmadan çekilen yüksek faizli kredileri bulunmaktadır. Bu durumdaki kişiler daha düşük oranlarla borç veren başka bankalara transfer işlemini gerçekleştirirse refinansman veya yapılandırma olarak ifade edilmektedir. Bu tip transferlerde öncelikle internette yer alan hesaplama araçlarından faydalanmanız gerekir. Tabloya göre çıkan sonuçları dikkatlice değerlendirmeli ve kararınızı bu sonuca göre belirlemelisiniz. Eğer çok fazla bir fark oluşmuyorsa gereksiz borç transferi yapmanıza sebep olacaktır. Ayrıca ilk borç aldığınız banka sizden erken kapatma cezası olarak % 2 oranında bir ücret talep edecektir. Bu sebeple borç transferlerinde kar elde etmek isterken zarara uğramanız söz konusu olabilir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

fifteen + three =