Müstakil Ev Nedir?

Şehir hayatından, yüksek apartman katlarından sıkılan herkesin hayali şüphesiz sakin bir hayat, ufak, şirin bir müstakil evdir. Müstakil ev, üst üste katların olmadığı en çok bir ya da iki kattan oluşan genellikle dubleks tipinde evlerdir. Bu tarz evlerin kendisine ait bir bahçesi de bulunmaktadır. Müstakil evler genellikle arsa üzerine sıfırdan inşa edilirler. Bu nedenle kendi zevkinize göre yaptırmanız ve döşemeniz mümkündür. Birçok kişi için bu durum çok cazip gelmektedir. Sadece kendinize ait bir ev ve bahçe olması gerçekten çok güzel bir düşünce. Çok gürültü yapıyorsunuz diyen komşuların olmadığı, bahçesinde istediğiniz şekilde sebze ekebileceğiniz bir ev, istediğiniz zaman mangal yapacağınız bir bahçe bütün bunları kim istemez ki? İşte müstakil evleri bu denli cazip kılan da tamamen size ait olması.

birevim peşinatsız ev

Müstakil Evlerin Avantajları

Bu tarz evlerin en büyük avantajı yüksek olmamasıdır. Özellikle apartman hayatından sıkılan kişilerin yoğunlukla tercih ettikleri müstakil evler bir ya da iki katan oluşmaktadır. Bazen üç katlı tribleks müstakil evlere de rastlamak mümkündür. Yoğun bir iş temponuz var ise bu tarz evler sizin adeta dinlenme yeriniz olmaktadır. Kendinize ait bahçeniz sayesinde istediğiniz şekilde bahçenizi dizayn edeceğiniz gibi, organik tarıma da ufak çaplı geçme imkanınız olabilmektedir. Müstakil ev sahibi olan birçok insan bahçesinin ufak da olsa bir bölümünde sebze ekebilmektedir.

Müstakil Evlerin Dezavantajları

Bu tarz evler genellikle şehir hayatından uzak yerlere inşa edilmektedir. Şehir merkezinde müstakil ev bulabilmeniz mümkün değildir. Bu nedenle bir arsa alıp üzerine kendi istediğiniz şekilde müstakil bir ev yaptırmanız mümkün olmaktadır. Arsalar da genellikle şehir merkezlerine uzak yerlerde bulunmaktadır. Eğer aktif olarak çalışan biri iseniz ve bu şekilde müstakil ev hayali kuruyorsanız her gün kilometrelerce yol yapma fikrini göze almış olmalısınız. Büyük şehirlerin trafiğini düşünürsek bu durum birçok kişi için dezavantaj olabilmektedir. Ancak daha ufak yerlerde şehir merkezlerinde de müstakil ev bulabilmek mümkündür. Bu nedenle müstakil ev fikrinizi aktif bir iş hayatınızın olmadığı döneme saklamanızda fayda bulunmaktadır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

4 × one =