Mutfakta Hayatınızı Kolaylaştıran Gizli Detaylar!

Mutfak evlerin olmazsa olmaz bölümlerinden bir tanesidir. Özellikle de kadınlar için hayatlarının bir parçası sayılmaktadır. Peki, mutfakta kadınların hayatlarını kolaylaştıracak neler yapılabilir? Günlük hayatta sürekli kullandığınız ancak farkında olmadığınız birçok gizli detay sayesinde mutfak hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

birevim peşinatsız ev

Oynar Başlı Musluk ve İkili Evye

Hemen her mutfağın daima ilk göze çarpanlarından olan musluk detayı hayatınızı kolaylaştırma adına oldukça önemli bir yere sahiptir. Ancak bu söylediğimiz ifadeler elbette ki her musluk için geçerli olmamaktadır. İfade etmek istediğimiz; serbest başlıklı, dönebilen, uzunluğu ve tazyiki ayarlanan bir musluk olmaktadır. Yine musluk detayı kadar önemli olan bir diğer detay da evyelerinizdir. Küçük ve dar evyeler yerine ikili ve daha geniş evyeniz olduğunu düşünün. Şimdi evyeleriniz çok daha geniş ve istediğiniz yere kadar uzanabilen bir musluğunuz bulunmaktadır.

Köşe Dolapları ve Dar Dolaplar

Mutfak denildiğinde akla gelecek olan en önemli unsur hiç şüphesiz mutfak dolaplarıdır. İster dar ister geniş mutfaklar olsun doğru bir tasarımla hazırlanan mutfak dolapları, mutfaktaki hayatınızı kolaylaştıracak ana unsurlardan bir tanesidir. Mutfaklarınız dar ve köşeli ise, bu mimariye uygun olan köşeli ve dar dolaplar yaptırılarak mutfaklarınızdaki kullanım alanını maksimuma çıkarabilirsiniz.

Akıllı Çekmece Tezgahları

Son dönemin en moda ve beğenilen tasarımlarından bir tanesi de akıllı çekmece tezgahlarıdır. Tezgahlar genelde en çok yer kaplayan kısımlardandır. Eğer sizde tezgahlar ile mutfağınızı daraltmak istemiyorsanız bu yöntem tam size göre diyebiliriz. İhtiyacınız olduğunda çekmeceden tezgahınızı çıkarın ve işiniz bittiğinde yeniden kaldırın.

Yapışkanlı Kara Tahta Kaplaması

Kadınlar için çok kullanışlı olan yapışkanlı kara tahta kaplamasını dolaplar ile tezgah arasındaki boşluğa ya da yandaki buzdolabı yüzeyinize yapıştırabilirsiniz. Bu sayede tariflerinizi ve önemli gördüğünüz notlarınızı bu kısma yazabilirsiniz. Hatta çocuklarınız resim bile yapabilir.

Spot Işıklar

Yine mutfaklarınızın bazı bölümlerine yerleştireceğiniz spot ışıklarla çok değişik bir ortam elde edebilirsiniz. Bu sayede başta tezgah üzeriniz olmak üzere hemen her yer aydınlanacaktır.

Gizlenir Yemek Masası

Çoğu büyük şehirlerde mutfaklar oldukça küçük olmaktadır. Böylesi mutfaklar için sabit yemek masaları her zaman sorun olmuştur. Eğer sizin mutfağınızda küçük ve yemek masanızı koyacak yeriniz yok ise, gizlenir yemek masaları ile mutfağınız ferahlayacaktır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

nineteen − nine =