Ne Zaman Emekli Olabilirim? Ne Kadar Maaş Alabilirim? Diye Düşünme Taksitle Ev Sahibi Ol

Emeklilik parasıyla ev sahibi olmak, ülkemizde sigortalı çalışan herkesin hayalidir. Yıllarca çalışan kişiler bu süre içerisinde konut kredisi kullandığında, kredinin faizi ve peşinat sahibi olma zorunluluğu gibi külfetler nedeniyle geçinmek çok zor bir hale gelmektedir. Bu nedenle konut sahibi olma hayali emeklilik dönemine ertelenmektedir. Emeklilik döneminde ek masraflar ortaya çıkması halinde ise konut sahibi olmak neredeyse imkansız hale gelmektedir. Konut sahibi olmak için konut kredisi alındığında 100 bin TL’lik konut kredisinin geri ödemesi 173 bin TL civarında olmaktadır. Aylık taksitlerin 2 bin TL civarında olması ise geçinmeyi neredeyse imkansız hale getirmektedir.

birevim peşinatsız ev

Emekli olmadan önce veya emeklilik döneminde ev sahibi olmanın en ucuz ve kolay yolu ise Birevim taksitle ev alma sistemidir. Sistemde herhangi bir faiz veya peşinat ödenmeye gerek bulunmamaktadır. Kira öder gibi ev sahibi olunmaktadır.

Birevim Taksitle Ev Alma Sistemi

Birevim firmasının taksitle ev alma sistemi ile taksitle ev almak isteyen kişilerin öncelikle aylık taksit tutarı ve satın almak istediği konut belirlenmektedir. Kişi, ödeyeceği aylık taksit tutarı ve konutun değeri göz önünde bulundurularak aynı ödeme gücündeki kişilerin bulunduğu bir gruba dahil edilmektedir. Bu kişiler arasında noter huzurunda kura çekilerek, her ay kimin ev sahibi olacağı belirlenecektir. Gruptaki kişilerin mevcut ayda ödediği aylık taksit tutarı toplanarak, her ay bir kişi taksitle ev sahibi olmaktadır.

Birevim Taksitle Ev Alma Başvurusu Nasıl Yapılır?

Birevim taksitle ev alma sistemi başvurusu için tercih edilebilecek ilk başvuru kanalı, firmanın şubeleridir. Size en yakın şubeden taksitle ev alma başvurusu yapmak için firmanın resmi internet sitesini ziyaret ederek şube listesini görüntüleyebilirsiniz. Tercih edilebilecek bir diğer başvuru kanalı firmanın iletişim numarasıdır. Birevim iletişim numarası şu şekilde belirlenmiştir:

  • 444 23 53
birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

10 + five =