Prefabrik Ev Kredisi Veren Bankalar ( 2020 Güncel )

Prefabrik ev son dönemlerde çok daha sık tercih edilen unsurlardan biri haline gelmiştir. Hem kurulumunun kolay olması hem de hazırlık aşamasında daha az bir tutar yatırım gerektirmesi verimliliği daha da artırmaktadır. Siz de prefabrik ev satın almak veya yaptırmak isterseniz bankalardan bu konuda gerekli olan bilgileri alarak kredi çekebilirisiniz. Prefabrik evler için de özel bir kredi sistemi oluşturulmuştur.

birevim peşinatsız ev

Hangi Bankalar Bu Alanda Kredi Vermektedir?

Prefabrik ev sistemlerini yaptırabilmek için Türkiye Finans, Ziraat Bankası ve Akbank ile iş birliği kurabilirsiniz. Gerekli olan kişisel incelemelerin yapılmasından sonra portföyünüzün kredi vermeye uygun olup olmadığı konusunda gerekli olan tüm incelemeler sorunsuz bir biçimde tamamlanacaktır.

Faiz Tutarı Neye Göre Belirlenir?

Ev kredilerinde ödemenize eklenecek olan faiz tutarının neye göre belirleneceği de sıklıkla merak edilmektedir. Bu alanda ödemeyi kaç ay içerisinde yapacağınıza bağlı olarak değişen bir sistem vardır. Vade sayısı arttıkça kişilerin ödemeleri gereken ücret miktarının da direkt olarak artacağının altı çizilmelidir. Ön ödeme yapan kişilerin daha az faiz oranından istifade etme hakkı vardır.

Kurulum Kolaylığı Memnun Ediyor!

Prefabrik evlerin son senelerde bu derece sık tercih edilmesinin bir diğer sebebi de kurulum kolaylığıdır. Hayallerinizdeki evi oluşturmak için doğru yerdesiniz. Bahçesinden tasarımına kadar tam olarak sizin isteklerinize uygun şekillendirilebilecek bir hat olacaktır!

Daha Uygun Bütçeli Bir Yatırım

Yatırım adımının prefabrik evler üzerinden tamamlanması durumunda daha uygun bütçeli bir yatırım adımı şekillendirebileceğinizi de görmelisiniz. Bu noktada elinde ön ödeme tutarı olmayan kişilerin dahi aylık tasarruflar ile kira öder gibi hayallerindeki eve sahip olmaları mümkün kılınmaktadır.

Gelir durumunuza uygun bir sistem seçilmesi ve ödemenin bu şekilde tamamlanması gerekmektedir. Ödeme aşamasında banka hem geliriniz hem de üzerinize kayıtlı olan gayrimenkuller konusunda gerekli incelemeleri yapar. Kredi puanı da bu konuda göz önünde bulundurulur. Kredi puanı yüksek olan kişilerin kredi alması çok daha kolay bir hal alacaktır.

Bu detaylara bakıldığı zaman kişisel tasarrufun sağlanması bağlamında da mortgage sistemlerinin büyük önem arz ettiği görülmektedir.

Depreme Dayanıklı

Ülkemizin birçok ilinin deprem kuşağında olması konut yatırımlarının da bu hususun göz önünde bulundurularak yapılmasını gerektiriyor. Bu süreç içerisinde prefabrik evlerin betonarme yapılara göre depreme çok daha dayanıklı olduğu ve bu alanda tüm testlerden de geçirildiği görülmektedir.

Bu alanda konusunun uzmanı bir firma ile çalışmak da ayrıca önem arz eder. Alanında uzman ve güveniliri bir firmadan bu alanda destek almak sizin için daha nitelikli ve sorunsuz bir hal alacaktır. Prefabrik evlerin teslimat süresinden ne kadar mal olacağına kadar tarafınıza gerekli olan tüm bilginin verilmesi de ayrıca göz önünde bulundurulmalıdır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

10 − one =