QNB Finansbank Ekspertiz Ücreti

Ülke genelinde ticaret hacmini artırmaya yönelik hedefi ile QNB Finansbank hissedar ve yatırımcılarına en iyi ekonomik faydayı sağlamak için çalışıyor.

birevim peşinatsız ev

Faktöring üzerine odlukçu yoğun çalışan banka ülke içinde ve dışında bilinirliğini artırmak için ekstra çaba sarf ediyor.  Yatırımcılarına doğru tavsiyeleri vermek için uzman kadrosunu sürekli eğitimler ile destekleyen QNB Bank her geçen gün istikrarlı şekilde büyümeye devam ediyor.

Doğru analizi yapan uzman kişidir mantığından yola çıkarak çalıştığı anlaşmalı firmalarından biride ekspertiz firmalarıdır.  Bu firmalar özellikle konut kredisi alımlarında mülkün değerini belirleyerek QNB Finansbank raporlamaktadır.  Bu şekilde QNB Bank yatırımını korumaya aldığı gibi tüketicisini de korumaktadır.

QNB Finansbank Ekspertiz Ücretleri 2021 yılı için çok değişken değildir.  814 Türk lirasından başlayan fiyatlar mülkün değerine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Tahsis Ücreti : Başlangıçta bir defa kredi tutarı üzerinden %0.5 olarak alınır. (Hesaplamada 300,00 TL olarak alınmıştır.)
Ekspertiz Ücreti : Başlangıçta bir defa kredi tutarı üzerinden % olarak alınır. En az 814 TL ve En çok 2843 TL’dir (Hesaplamada 814,00 TL olarak alınmıştır.)
İpotek Tesis Ücreti : Başlangıçta bir defa 270.22 TL.

Ekspertiz Değerleme Süreci ve Değerleme Değerleri Nasıl Belirlenir?

Değer biçme, öncelikle borç verenin çıkarlarını koruduğu için, borç verene genellikle değer biçme emri verilir. Profesyonel emlak uzmanları birliği kriterlerine bir göz atalım; , nitelikli bir değerlendiricinin, ülke genelinde geçerli bir lisans veya sertifikaya sahip olmalıdır.

Değerlendiricinin yani eksperin tarafsız olması ve işlemle doğrudan veya dolaylı bir ilgisi olmamalıdır. Hatta eksper aynı coğrafi alanda benzer özellikleri değerleme deneyimine sahip olmalıdır.

Bir mülkün değerleme değeri, benzer mülklerin son satışlarından ve mevcut piyasa eğilimlerinden etkilenir. Evin olanakları, yatak odası ve banyo sayısı, kat planı işlevselliği ve kare görüntüleri, evin değerini değerlendirmede anahtar faktörlerdir. Değerleme uzmanı, iç ve dış kısımların görsel incelemesini yapmalı ve gerekli onarımlar gibi mülkün değerini olumsuz yönde etkileyen koşulları not etmelidir.

QNB Bank Neden Ekspertiz Ücreti Alır?

Rapor, değerlendirilen mülkü ve kullanılan karşılaştırılabilir satışları gösteren bir sokak haritası içermelidir. Bir dış bina çizimi; kare görüntülerin nasıl hesaplandığının bir açıklaması; evin ön, arka ve sokak sahnesi fotoğrafları; kullanılan her karşılaştırılabilir özelliğin ön dış fotoğrafları ve değerleme uzmanının mülkün gerçeğe uygun piyasa değerini belirlemek için ihtiyaç duyduğu piyasa satış verileri, kamu arazileri ve kamu vergi kayıtları gibi diğer ilgili bilgiler.  Tüm bu hizmetleri veren ekspertiz firması ile anlaşmalı olan QNB Finansbank ekspertiz ücretini müşterisine yansıtmak zorundadır.  Ancak avantajlı bir işlemdir. Sonuçta satın alacağınız mülkün bedelini öğrenmiş olursunuz.

birevim
Paylaş

10 Comments

 1. Duygu Turan Reply

  Finansbank QNB bünyesine katıldıktan sonra yeni girişimleriyle adından oldukça söz ettiren bir banka oldu, ekspertiz hizmetinde de fiyatları bence piyasaya göre makul

 2. Musa Keskin Reply

  QNB Finansbank son 2-3 senedir çok büyük girişimlerle adından bahsettiriyor sürekli, ekspertiz hizmetinde de aynı kalitede hizmet sunduğunu düşünüyorum

 3. Ceyda Aslan Reply

  Finansbank QNB bünyesine katılınca daha da geliştirdi kendisini. Ekspertiz olarak her zaman tercih edeceğim bir banka 🙂

 4. Muhammet Güneş Reply

  QNB Finansbank’ın ekspertiz hizmetini abim kullandı ve çok kısa sürede netleştirdiler ilgilendiler, çok hızlı işledi süreç 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

four × four =