Satılık Prefabrik Ev İstanbul’da Almak Mümkün Mü?

İstanbul’da prefabrik ev almak, gayet makul bir tercih olacaktır. Prefabrik evler sıklıkla yazlık amaçlı kullanılsalar da, esasında hem yaz hem kış zamanlarında kullanıma uygun konut seçenekleridir. Bulunan bölgelerin iklim şartları değerlendirilerek satın alınabilmektedir. Konuya İstanbul açısından yaklaşıldığında ise iklim özelliklerinin prefabrik ev için uygun olduğu görülmektedir.

birevim peşinatsız ev

Prefabrik evler, maliyet açısından betonarme evlere kıyasla oldukça uygundur. Bununla birlikte elbette maddi bir bedeli bulunmaktadır. Bu bedel 100 bin TL civarında olacaktır. İstanbul’daki konut fiyatları dikkate alındığında son derece düşük bir meblağ olduğunu söylemek mümkündür. Prefabrik ev almak isteyen kişiler konut kredisi kullandığında ise yaklaşık 70 bin TL civarında bir faiz ödeyeceklerdir. Bu durum prefabrik ev satın almanın maddi avantajını kısmen yitirmektedir. Birevim firmasının sunmuş olduğu taksitle ev alma avantajlarından yararlanarak faizsiz olarak prefabrik ev satın alınabilmektedir.

Birevim Taksitle Ev Alma İmkanı

Birevim taksitli konut alma imkanı, dar ve orta gelirli ailelerinin kira öder gibi ev sahibi olmasını sağlamaktadır. Başvurularda yalnızca kimlik belgesi gerekmektedir. Firmanın taksitli ev almak için belirlemiş olduğu modellerden birisi seçilerek sisteme kayıt olunmaktadır. Birevim katılımcılarından faiz veya peşinat talep etmemektedir. Kişiler aylık taksit tutarına göre gruplanmaktadır. Her grup arasında noter huzurunda kura çekilerek ev alma sıralaması yapılmaktadır. Mevcut ayda ev alma sırası bulunan kişi için grupta bulunan kişilerin o ayki taksit tutarları toplanarak konut satın alınmaktadır. Konutun üzerinde gruptaki herkes ev sahibi olana kadar ipotek hakkı tesis edilmektedir. Bu sayede gruptaki kişiler güvence altına alınmaktadır.

Birevim Taksitle Ev Alma Hesaplaması

Birevim taksitle konut alma hesaplaması, kişinin satın almak istediği konutun değerine göre yapılmaktadır. Katılımcı satın almak istediği konutu, konutun Türkiye’de bulunması şartıyla kendisi belirlemektedir. Birevim firması faiz, peşinat veya başka bir ek maliyet talep etmemektedir. Kişinin konutun gerçek değeri dışında ödeyeceği tek masraf, firmaya yapılan çalışma bedeli ödemesidir. Bu meblağ ise 10 bin TL civarındadır. Konut kredilerinin yüksek faiz oranları göz önünde bulundurulduğunda, bu meblağın oldukça düşük olduğunu söylemek mümkündür. Bu sayede ev almak isteyen kişiler konutlarını oldukça ucuza mal etmektedir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

3 × 5 =