Senetle 50 Bin TL Kredi Veren Yerler (1 Günde Kesin)

Tüketiciler finansman ihtiyaçlarını karşılamak adına bankalardan kredi çekmeyi tercih ederler. Ancak, her isteyenin bankalardan ihtiyaç, konut veya taşıt kredisi alması mümkün değildir. Kredi notu düşük olanlar, bankaların kara listesinde bulunanlar veya icralık olanlar için kredi almak imkansıza yakındır. Bu noktada, tüketiciler, finansman ihtiyaçlarını karşılamak adına farklı arayışlara girerler. Kredi çekemeyenlere bankalar dışında kredi veren birçok kuruluş vardır. Bir başka deyişle, senetle kredi veren yerler sayesinde insanlar finansman ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

birevim peşinatsız ev

Senetle Kredi Veren Yerler Var Mı?

Herhangi bir sebepten dolayı bankalardan kredi alamayanlar; ellerinde vadesi gelen veya gelmeyen bir senet olduğu takdirde bankaların çek ve senet ile ilgilenen birimleri sayesinde finansman ihtiyaçlarına çözüm bulabilirler. Türkiye’de yasal olarak faaliyet gösteren 60 faktoring bulunur. Bu şubelere senetiniz ile beraber başvuru yaptığınız takdirde belirli komisyonlar kesilerek senedin en kısa sürede paraya çevrilmesine rastlanmaktadır. Ancak, firmaya yasal olarak başvuru yapılmalıdır. Başvuru yapanın fiili ehliyetini kullanması şarttır. Senedin doğru ve eksiksiz olması istenilen bir diğer husustur.

Senetle kredi almak isteyenlerin T.C kimlik belgesi başta olmak üzere KOBİ finansmanı için işletmeye ait vergi levhası, ticaret sicil gazetesi, firmaya ait ikametgah belgesi, noterden onaylı imza sirküleri gibi belgeleri başvuru sırasında yanında bulundurması şarttır.

Senetle Kredi Alma Yöntemleri

Senetle kredi alma kategorisinde yer alabilecek farklı finansman yöntemleri yer alır. Bunlardan birisi de elden taksit imkanı ile borç para yöntemi olarak bilinir. Kredi kartı olmadan kuyumculardan, beyaz eşyacılardan, cep telefonculardan veya herhangi bir mağazadan ürün satın alınabilir. Ardından, almış olduğunuz ürünü hemen satarak maddi ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, isteyenler, kuyumcudan taksitle altın satın alabilirler. Türkiye’deki neredeyse tüm kuyumcularda kredi kartına taksitle altın satışı yapılır.

Peşinatsız taksitle araç satan firmalar da benzer rolü üstlenmektedir. Türkiye’nin birçok yerinde araç satan otomotiv firmaları ve galeriler bulunmaktadır. Sahibinden.com sitesinde belirli bir peşinat verildiği takdirde 48 ay taksitle aylık ödeme yapılarak satın alınabilecek birçok araç bulunur.

Senetle Kredi Verilen Her Yöntem Güvenilir Midir?

Senetle kredi almak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Her şeyden önce, ülkemizde tefecilik suçtur. Bu tür insanlar ile hiçbir şekilde sözleşme yapılmamalıdır. Çünkü, yapmış oldukları işlemler yüzünden icralık olabilirsiniz. Ayrıca, bu yöntemin yasal olmadığını söylemeliyiz. Bu yöntemden faydalanmak yerine senetle kredi veren vakıflara ve hayırseverlere başvuru yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra, ikrazatçılardan da yardım alınabilir. İkrazat; belirli bir teminat ve ipotek karşılığında verilecek olan ödünç parayı ifade etmektedir. Ancak, yasal olarak faaliyet gösteren faktoring firmalarının en doğru seçenek olduğunu söylemek gerekir.

Bir başka deyişle, acil nakit ihtiyacının karşılanması için yasal olmayan yöntemlerden uzak durulmalıdır.

birevim
Paylaş

3 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

5 + eleven =