Sıfır Konutlarda Faiz Oranı Değişti Mi?

İnsanların hayatlarında daimi hedefleri olmuştur. Bazı hedefler ise geçmişimizden bu günümüze dek ihtiyaç halinde gelmiştir. Tabii ki eski şekillerde değil bu hedefler de zamanla beraber değişik şekilde ilerlemiştir. Bu hedefin adı ise konut sahibi olmaktır. Ancak son dönemlerde bir hayli zorlaşan konut sahibi olma durumuyla başa çıkmak gereklidir. Hele bir de sıfır konut sahibi olmak istemek veya bunu duymak bile bazen imkânsız gibi geliyor. Ancak bizlerin hiç bir şekilde pes etmemesi gerekir ve geçmişimizden bu güne dek süren temel yaşam ihtiyacımız konusunda başarıya ulaşmamızı sağlamak zorundayız.

birevim peşinatsız ev

Konut Sahibi Olmak Neden Bu Kadar Zor Oldu?

Yukarıda belirttiğimiz gibi konut sahibi olmak bir hayli zorlaştı hatta sıfır konut sahibi olmak daha da zorlaştı. Fakat bunun belli başlı nedenleri vardır. Bu nedenlerin başında ise gelişen küresel sermayenin aslında nüfusla beraber geliştiğini ve arz-talep üzerine her bir şeyin bu kadar pahallı olduğunu varsaydığımızda bu gayet doğal oluyor. Özellikle dünyada çoğu ülkenin de istihdam konusunda büyükşehirlere ağırlık verdiğini gördüğümüzde bu büyükşehirlerinde diğer şehirlere göre daha fazla talep aldığını gördüğümüzde ister istemez, konut fiyatları uçma durumunu alıyor. Hele bir de dünyayı çok kötü bir şekilde etkisi altında alan Korona-virüs pandemisini göze alırsak bu alanda birçok karışıklığa neden oldu.Çünkü her şeyin değeri bir anda 3 misli oldu ve bu da sıfır konutların fiyatlarına net bir biçimde yansıdı.

Ev Sahibi Olmak Bu Kadar Zorken Nasıl Başarabiliriz?

Aslında ev sahibi olmak istediğimizde sıfır konut veya ikinci el konut arasındaki tek fark rakam fazlalığı oluyor. Ortak noktası ise paramızın yetersiz olma durumu ile alakalı olan durumda başlıyor. Bu duruma modern zamanlarda bankalar bizlere yardımcı oluyor, ancak bunu da sizlerin temiz siciline bakarak yapabiliyorlar. Bu durumun adı ise “konut kredisi ile çözüm oluyor”, bu çözüm noktasında sizlerin nakit olarak hesap edemeyeceğiniz ve biriktiremeyeceğiniz paralar oluyor. Neticesinde ev rakamları bu kadar fazlayken hızlı davranmazsak zaman içerisinde aldığımız maaş ve istediğimiz ev arasındaki fark açılacaktır. Kısacası basit bir konut kredisi başvurusu ile bu işlemi çözebileceksiniz, üstelik sadece gelir belgeniz ve T.C kimlik numarası fotokopisi ile de çok kolay olacaktır.

Bankalar Ne Karşılığında Konut Kredisi Vermektedir?

Düşündüğümüzde kulağımıza hoş gelen bu avantajın tabii ki bankaya da bir çıkarı olması lazımdır. Bu da tabii alacakları aylık faiz oranları olacaktır. Bunlar da zamanla değişiklik göstermiştir ancak içerisinde bulunduğumuz yılda, sıfır konutlardaki faiz oranları değişlik göstermiştir ve ortalama bankaların seçimlerine göre % 0.64 seviyesinde kalmıştır. E hadi gelin sizler de hayallerinizi gerçekleştirmez ve kirada oturup bir konut sahibi olmadan çarçur ettiğinizin paranızı değerlendirip, hem sıcak yuvanıza kavuşun hem de gelecekte sizlerin sahip olacakları yeni aile fertlerinize kolaylık sağlayın.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

18 − 17 =