TOKİ 230 Bin Konutun Taksitini Erteledi

Salgın nedeni ile dünyadaki kurumların hepsi hem maddi hem de manevi anlamda önlemler almak zorunda kaldı. Bu önlemler sayesinde salgından korunulması amaçlanmaktadır. 1924 yılından bu yana hizmet veren TOKİ, insanların kolay şekilde ev sahibi olmasını sağlamaktadır. Her insan ev sahibi olmak ister. Ancak günümüz koşulları düşünüldüğü zaman ev sahibi olmak o kadar da kolay değildir. TOKİ ev sahibi olmak isteyen insanların kira öder gibi ev sahibi olmalarını sağladıkları için çok talep almaktadır. Türk vatandaşı olan ve 25 yaşından büyük herkes TOKİ ile ev sahibi olmak için başvuru yapabilirler. Hem de başvurular bütün Türkiye için geçerlidir. Daha çok İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerde projeler yapılmaktadır.

birevim peşinatsız ev

TOKİ 230 Bin Konutun Taksitini Ne Kadar Süre için Erteledi?

230 bin konut ve 486 arsa için taksit ertelenmesi mal sahiplerinin yüzünü güldürdü. Taksitlerini ödemeye vatandaşların Haziran ayında başlaması planlanıyor. Ertelenen taksitlerin ödenmesi için 6 eşit taksite bölünme yapılabiliyor. Salgın döneminde bu ertelemeli ödeme ile vatandaşlar rahat bir nefes alıyor. Resmi sitesinden duyuru yapan TOKİ, ertelemeyi ev alan vatandaşların zorlanmaması için yaptığını duyurdu. Mağdur bırakılmak istenilmeyen vatandaşlar Nisan ve Mayıs ayında yapılması planlanan ödemeleri Haziran ayında yapabiliyorlar. Diğer gelecek olan güncel bilgilerin takip edilmesi için TOKİ’nin resmi internet adresini takip etmeyi unutmayın.

TOKİ 230 Bin Konutun Taksitini Neden Erteledi?

TOKİ vatandaşların salgın döneminde daha fazla zorlanmaması adına ödemeleri ertelediğini duyurdu. 230 bin konut için geç ödeme alacak olan TOKİ sayesinde insanların bütçelerini zorlamalarına gerek kalmadı. Vatandaşlar ödeme yapmak için banka kuyruklarına girme derdinden de kurtulmuş oldu. COVID 19 salgının yayılmasını engellemek için insanların evinde kalmaları gerekiyor. Özellikle banka ve buna benzer pek çok insanın bir arada bulunduğu yerlerden kaçınmak gerekiyor. Bu alanlar yüksek risk taşıyor. Salgın ile beraber pek çok insanın iş durumu belirsizlik içine girdi. İnsanların bir kısmı salgın nedeni ile işlerini kayıp etti. Bu insanların ev taksitlerini yatırmaları mümkün olmadığından erteleme sayesinde rahat bir nefes almaları mümkün oldu. Hem de bu erteleme faizsiz olarak yapıldı.

TOKİ ile Konut Sahibi Olmak için Şartlar Nelerdir?

TOKİ ile ev sahibi olmak isteyen kişilerin her şeyden önce T.C. vatandaşı olması gerekiyor. Ayrıca başvuru yapmak için yaş sınırı da bulunuyor. Yapılan açıklamaya göre, TOKİ başvurusu için alt yaş sınırı 25 olarak belirlenmiştir. Ancak bu şart şehit yakınları ve dul ile yetim olanları kapsamıyor. Bu kişiler herhangi bir yaş şartı olmaksızın TOKİ’ye başvuru yapabiliyorlar. Başvuruların mutlaka TOKİ tarafından ilan edilen tarihler arasında yapılması gerekiyor. Başvuru tarihi dışında başvuru alınması mümkün olmuyor.

birevim
Paylaş

5 Comments

  1. Demet Güneş Reply

    Tokinin bu tarz kampanyaları gerçekten çok iyi, diğer emlak firmalarıda benzer şeyler yapsa keşke 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

3 × 2 =