TOKİ 5 Bin TL Peşinat ve 311 TL Aylık Taksitle Ev Sahibi Yapıyor

TOKİ, konut sahibi olmak isteyen kişilere avantajlı teklifler sunuyor. TOKİ projeleri özellikle dar ve orta gelir grubuna hitap ediyor. Herkesin hayali olan ev sahibi olmak, TOKİ sayesinde daha da kolaylaşıyor. 1924 yılından beri hizmet veren TOKİ, vatandaşları kira verir gibi oldukça uygun taksitler ile ev sahibi yapıyor. Günümüz ekonomik koşullarında ev sahibi olmak zordur. Ancak TOKİ ile bu durum kolaylaştı. Türkiye’nin her yerinde projeler yapan TOKİ sayesinde insanlar hayallerine ulaşmanın keyfini çıkarıyorlar. TOKİ başvurusunu yapmak için kişilerin mutlaka T.C. vatandaşı olması gerekir. T.C. vatandaşları TOKİ projelerine başvuru yaparak avantajlı şekilde ev sahibi olma fırsatını kazanmış oluyorlar.

birevim peşinatsız ev

TOKİ 5 Bin TL Peşinat ve 311 TL Aylık Taksitle Ev Almak için Vade Süresi Ne Kadar?

TOKİ’nin vatandaşlara sunmuş olduğu kampanya ile tam 180 ya da 240 ay vade ile ev sahibi olmak mümkün oluyor. Vade süresinin uzun olması insanların ev almasını daha da kolaylaştırıyor. Vatandaşlar düşük taksit ödeyerek kendi evlerinin sahibi olabiliyorlar. Konutlar il farkı olmaksızın açık satış usulü ile satılmaktadır. Konut satın almak isteyen kişiler için başvuru süreci devam ediyor. TOKİ resmi web adresinde hangi illerde satışın yapılacağı ilan edilmiştir. Bu iller arasında Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirler başta yer almak üzere, Niğde, Çankırı, Rize ve Kars gibi Türkiye’nin pek çok ili yer alıyor. Farklı illerden satın alınabilecek konutların tipi farklı büyüklüklerdedir.1+1, 2+1 ya da 3+1 daire tiplerinden satın alabiliyorsunuz. Konutların fiyatları pek çok farklı etmene göre değişiklik gösteriyor. Yani sabit bir fiyattan bahsetmek mümkün değil. Konut yeri, büyüklüğü, tipi gibi etmenler fiyatın belirlenmesinde etkili oluyor.

TOKİ 5 Bin TL Peşinat ve 311 TL Aylık Taksitle Ev Almak için Ödeme Seçenekleri Nelerdir?

Vatandaşlar daha kolay bir şekilde ev sahibi olsun diye TOKİ kolaylık sunuyor. Hem iş yerleri hem de konut için oldukça uygun ödeme seçenekleri sunuluyor. Vatandaşlar farklı yüzdelerden peşinat kullanabiliyorlar. Yüzde 15, yüzde 20, yüze 25 gibi peşinat seçenekleri arasından seçim yapılabiliyor. Vade süresi de vatandaşların isteğine göre belirleniyor. Vade süresi 120, 140, 156 ve 240 ay gibi değişiklikler gösteriyor. En düşük peşinat bedelinin beş bin TL olduğunu bilerek başvuru yapmakta fayda var. Bu bedeli ödeyemeyecek durumda olan kişilerin başvuru yapması yersiz olacaktır. Ödeme planlarına göre belirlenen en düşük taksit bedeli ise 311 TL olarak hesaplanmıştır. Kısacası düşük taksit miktarları ödeyerek kolay bir şekilde ev sahibi olmak için TOKİ’ye başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yaparken mutlaka 25 yaşının üzerinde olmanız gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.

birevim
Paylaş

7 Comments

 1. Selda Demir Reply

  Tokinin bu tarz fırsatları imkanı olanlar için çok güzel, ayda 311 TL taksit ödemek bir çok kişi için çok zorlayıcı olmayacaktır.

  1. admin Reply

   Merhaba Müge Hanım,
   Toki’nin 5 Bin TL peşinat ve 311TL aylık taksitle ev sahibi yaptığı kampanyaya Toki’nin sitesinden başvurabilirsiniz.

 2. Gizem Bozkurt Reply

  Toki’nin yaptığı bu tarz kampanyalar gerçekten çok iyi, 311 tl şu an kimseyi zorlamaz bence

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

8 + five =