TOKİ Başvurusu 2020 Şartları 3+1 Daire Ödeme Planı

Ödeme planının hazırlanmasının hemen öncesinde kilerin aylık olarak ödeyebilecekleri tutarın belirlenmesi gerekiri. Bu aşamada meydana gelebilecek olağanüstü durumlardan ek masraflara kadar tüm hususların göz önünde bulundurulması gerekir. Siz de kısa bir zaman dilimi içerisinde hızlı ve sorunsuz bir şekilde konut sahibi olmak için Toki tarafından açılan kuralara başvurabilirsiniz.

birevim peşinatsız ev

Ödemelerin Planlanmasında En Düşük Tutar

Kişilerin Toki kapsamında satın aldıkları düşük bütçeli kişilere özel olarak hazırlanmış konutlarda aylık olarak en az 344 TL ödemeniz gerekecektir. Evin konumundan metrekaresine kadar oluşan değişimlerin direkt olarak ödenmesi gereken temel miktara yansıtılacağının da belirtilmesi gerekir.

Ödeme planlarının en düşük tutarda tutulması adına kişilerin 3+1 yerine daha küçük çaplı olan dairleri tercih etme hakkı da bulunmaktadır. Bu şekilde bütçeniz hangisi için uygunsa başvuru aşamasında ondan yana tercihinizi kullanmalısınız. Daha sonrasında bu konu üzerinde değişim yapma gibi bir hakkınız da bulunmayacaktır.

Ödeme Planında Değişim

Kişilerin ellerine geçen gelir düzeyi ile alakalı bir değişim meydana geldiği zaman bu konuda sistemde değişim talep edilmesi söz konusu değildir. Yeniden yapılandırma hakkının mümkün olmadığı henüz sözleşmenin hazırlanma safhasında tarafınıza bildirilir. Ancak satışa çıkararak ödemeleri kendiniz yapabilir ve daha sonrasında tapunun devrini gerçekleştirebilirsiniz.

Bir değişim olarak değerlendirilirse önden ödeme yapma konusunda da bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Önden ödeme yapma hususunda kişilerin tüm borcu kapatmasalar dahi birkaç ay önden ödeme yaparak bütçelerine rahat bir nefes aldırtma imkanı vardır.

Katılım Tutarının İadesi

Her Toki kurasına katılan kişinin bu alanda başarılı olacağı ve şansın ondan yana olacağı gibi bir kural yok! Bu nedenle katılım tutarının ödenmesinin sonrasında iade edilmesi de büyük önem arz eder. 3+1 daireler için yapılmış olan 1000 TL değerindeki tutarın kısa bir süre içerisinde hesabınıza yatırılması sağlanmaktadır. Kuranın başarılı olması durumunda ise kişilerin toplam ev ödemelerinden bu tutar düşecektir. Toki kuralarında bu ön ödeme katılım tutarı ile alakalı herhangi bir sıkıntı meydana gelmemektedir.

Toki Kredisi

Toki kapsamında satın aldığınız evin ödemelerini taksitle değil de peşin olarak yaparsanız toplamda ödemeniz gereken tutarın çok daha düşük olacağı dikle getirilmelidir. Halkbank bu konuda müşterilerine Toki kredisi sunmaktadır. Kredi ile tüm evin miktarını ödeyebilir ve daha sonrasında taksitli biri biçimde bankaya ödemeleri yapabilirsiniz.

Toki Alternatifleri

Sadece düşük bütçeli kişilerin Toki üzerinden değil aynı zamanda faizsiz ve peşinatsız ev sahibi olma imkanı sunan firmalardan yardım alması da mümkündür. Bu noktada Toki alternatifi olan firmalar arasından bir seçim yapmadan önce güvenilirlik konusunda derinlemesine bir inceleme yapmanız gerekmektedir. Süreç içerisinde aksaklık yaşamadan teslimde bulunan Fuzulev ya da Birevim gibi seçeneklerden de istifade etme hakkınız vardır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

3 × 1 =