Toki İle Konut Sahibi Olun

Birçok kişi adına ev sahibi olmanın belki de en kolay ve güzel noktası hiç şüphesiz tokiden alınacak olan bir evdir. Bunun için de birçok kişi devlet tarafından farklı yerlere yapılan bu tür evlere sahip olmak için kredi başvurusunda bulunmaktadır. Elbette en ucuz konut kredisi alınmadan önce tokiden her hangi bir ev sahibi olmanın da birçok farklı kriteri bulunmaktadır. Üstelik bu kriterler devletin koyduğu kriterlerdir ve bu kriterler arasında en önemlisi belirli bir düzeyde maddi gelirin olması şartıdır. Herkesin evine giren aylık miktar devletin istediği şekilde olmalıdır.

birevim peşinatsız ev

Toki Kriterleri

Bunu yanı sıra 25 yaşın üstünde olunması da ayrı bir şart olarak ön plana çıkmaktadır. Tüm şartlar sağlandıktan sonra kura çekimi yapılır. Eğer ki kişiler şanslı ise o zaman kura da istediği noktadan son derece güzel bir toki evi çıkar ve bu sayede de birçok insan kira vermekten kurtulur. Aynı zamanda birçok farklı bankanın uygun konut kredisi sayesinde tüm bu toki şartlarını sağlayan herkes bir ev sahibi olabilir.

Farklı Toki Evleri

Ülkenin birçok farklı noktasına ya da şehrine birbirinden farklı toki evleri yapılmakta ve bu evler sayesinde birçok kişi ev sahibi olma şansını elde etmektedir. Her yıl sürekli olarak bir artış gösteren toki evlerinde,bütçenize uygun ev bulmak da mümkün. Bu yüzden tokiden ev sahibi olmak için sürekli takipte olunmalı.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

fifteen + nine =