TOKİ Kura Çekilişi Sonuçları Açıklanıyor

1924 senesinde bu yana hizmet veren TOKİ, devlet tarafından kurulmuştur. TOKİ kelimesi Toplu Konut ve Kamu Ortaklığı kelimelerinin baş harflerinden türetilmiştir. Düşük bütçeye sahip kişiler ev sahibi olmak için genellikle TOKİ’yi tercih etmektedirler. Günümüz dünyasında ev sahibi olmak zordur. TOKİ ev sahibi olma yolunda hayalleri kolaylaştırmıştır. Düşük miktarda peşinat ödeyerek, kira öder gibi ev sahibi olmak isterseniz siz de TOKİ’yi tercih edebilirsiniz. TOKİ, dünyayı etkisi altına alan pandemiden sonra, virüsün yayılmasını engellemek adına çekilişleri internet ortamında canlı yayın olarak yapmaya karar vermiştir. Sonuçlar da aynı şekilde online olarak açıklanacaktır. TOKİ, twitter, Facebook ve Youtube sosyal mecralarını aktif olarak kullanmaktadır.

birevim peşinatsız ev

TOKİ Kura Çekilişi Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

TOKİ çekiliş sonuçlarına ulaşmak isteyen vatandaşların TOKİ resmi internet adresini ziyaret etmesi gerekecek. Kura sonucu listelerine ulaşmak için aktif internet bağlantınızın bulunması yeterli olur. Toplam 262 proje bulunmaktadır. Bu projelerden 206’sının internet üzerinden kura yolu ile belirleneceğine karar verilmiştir. Çekilişlerin sonuçlarının açıklanma tarihi 29 Temmuz 2020 olarak belirlenmiştir.

TOKİ Teminat Geri İadeleri Nasıl Yapılacak?

COVID 19 salgını nedeni ile insanların sosyalleşme ve temaslarının mümkün olduğu kadar en alt seviyeye indirilmesi gerekmektedir. Erteleme kararına ek olarak TOKİ, teknolojiyi kullanarak geri iade yapmayı planlamaktadır. Halk Bankası ve Ziraat Bankası aracılığı ile geri iade yapılması planlanmaktadır. Ziraat Bankası’ndan iade alacak olan kişiler bankamatikleri ziyaret edebilirler. Halk Bankası ile çalışan kişiler paralarını EFT yolu ile geri alacaklardır. Geri iade almak için çekiliş sonuçlarının açıklanmasının üzerinden 3 gün geçmesi yeterlidir. TOKİ’ye başvuru yaparak siz de kolay şekilde ev sahibi olabilir, hayallerinize kavuşabilirsiniz.

TOKİ Kura Çekilişine Katılmak için Gerekli Şartlar Nelerdir?

TOKİ kura çekilişine katılmak isteyen kişilerin yerine getirmeleri şart olan bazı özellikler bulunmaktadır. Yalnızca bu kişilerin yaptıkları başvurular kabul edilecektir. Başvuru yapmak isteyen kişilerin T.C. vatandaşı olması gerekiyor. Başvuru yapan kişilerin en az 25 yaşında olması isteniyor. Ancak başvuru yapan kişinin şehit ailesi olması ya da eşinin vefat etmesi halinde kişilerin başvurularında yaş koşulu aranmıyor. Başvuru yapan kişilerin projenin ilinde en az 1 sene süreyle yaşamış olması gerekiyor. Eğer şehit yakını ya da dul, yetim iseniz projenin bulunduğu yerde en az 3 sene boyunca yaşamış olma şartı bulunuyor. Bu şartları yerine getirirseniz ev sahibi olmak için başvurunuzu TOKİ’nin resmi internet adresi üzerinden yapabilirsiniz. Başvurunuzun kabul olması için mutlaka TOKI tarafından önceden ilan edilen tarihlerde işlem yapmanız gerekir. Başvuru tarihlerini güncel olarak takip etmeyi unutmamanız bu nedenle önemlidir. Resmi adres dışında yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

 

birevim
Paylaş

6 Comments

  1. Hakan Özcan Reply

    Toki kuralarını sitenizden takip ediyorum bende, gerçekten anlık paylaşıyorsunuz bir yenilik olursa 🙂

  2. Yusuf Polat Reply

    Tokinin kura çekilişine kardeşimde katıldı bu yüzden kura sonuçlarını bende heyecanla takip ediyorum hep

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

eleven + 10 =