TOKİ’den 10 Bin Yeni Konut

TOKİ, İstanbul’da yaşayanlar için yeni bir konut projesini hayata geçireceklerinin müjdesini verdi. 10 bin adet yeni konut yapılacağını açıklayan kurum, İstanbul’da yaşayanlar için ucuz ve konforlu yaşam alanları sunmaya devam ediyor.

birevim peşinatsız ev

2020 yılında yapılacak olan proje için, arsa çalışmaları devam ettiğini belirten TOKİ Başkanı Ömer Bulut, özellikle Anadolu Yakası’nda yoğunlaştıklarını belirtti. İstanbul’un yeni konutlara ihtiyacı olduğunu ekleyen Bulut, 6 bin konuta yapılan 300 bin başvurunun bu ihtiyacın en büyük göstergelerinden biri olduğunu söyledi.

Yeni Konutlar Anadolu Yakasında

Yapılacak olan 10 bin yeni konut için özellikle Anadolu Yakasını tercih edeceklerini belirten Başkan Bulut, Sancaktepe’yi merkeze alarak, yeni sosyal konut alanı olarak belirlediklerini söyledi. Özel sektörün bu bölgede bir proje hayata geçirmesi durumunda fiyatların çok yüksek olacağını söyleyen Bulut, ‘’Ancak biz uzun vadelerde vatandaşa yük olmadan sosyal konut olarak hayata geçireceğiz’’ şeklinde konuştu.

10 Bin Konutun Kura Çekimi 26 Haziran’da

Başkan Bulut, konutların kura çekimleri ile ilgili verdiği bilgide,  “15 bin 125 konutun kura çekimi tamamlanmış durumda. 18 projede 10 bin 271 konutun da ihalesi tamamlandı. 8 projede bin 686 konut projesi de ihale sürecinde. İstanbul’un kurası da 26 Haziran’da başlıyor” açıklamasını yaptı.

TOKİ’ nin 50 bin sosyal konut projesi, 67 ilde devam ediyor. 19 Ağustos tarihinde tüm kura çekimlerinin bitmesi planlanıyor.

TOKİ- Afad İş Birliği

AFAD- Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ile görüştüklerini söyleyen Başkan Bulut, ülke genelinde bulunan 67 adet Millet Bahçesinin, herhangi bir afet durumunda toplanma alanı olarak kullanılabileceğini belirtti.

Millet Bahçelerinin 13’ünün inşaatı devam ederken, 49 adet Millet Bahçesi tamamlanmak üzere ve 1 tanesi halen ihale aşamasında.

TOKİ’den Ekonomiye Büyük Katkı

TOKİ 2019 yılında, tüm projeler için 16 milyar liralık kaynak oluşturdu. Yılın ilk 5 ayında 5 milyar lirasını hayata geçiren kurumun başkanı Ömer Bulut, ekonomiye ve istihdama yüksek oranda katkı sunduklarını ve kar amacı gütmeden vatandaşın barınma ihtiyacını karşılamaya devam edeceklerini söyledi.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

sixteen − 14 =