TOKİ’den 449 Konut Satışı: 13 Bin TL Peşinat ve 534 TL Taksitle

Dar ve orta gelirli insanların ev sahibi olmak için tercih ettikleri TOKİ, 1924 yılından beri başarılı bir şekilde vatandaşlara hizmet vermektedir. Her insan ev sahibi olmanın hayalini kurar. Günümüzün ekonomik koşullarını düşündüğümüz zaman ne yazık ki ev sahibi olmak oldukça zordur. TOKİ bu zorlu süreci biraz daha kolay hale getiriyor. İnsanlar TOKİ aracılığı ile kira öder gibi ev sahibi olabiliyorlar. Her ay ödenen düşük miktarda taksitler ile vatandaşlar evlerinde oturuyor. TOKİ Türkiye’nin her yerinde projeler yapıyor. Özellikle Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerde TOKİ’nin çok sayıda projesi bulunuyor.

birevim peşinatsız ev

En Düşük Satış Bedeli Ne Kadar?

Kırıkkale’de 927 konutluk proje arasında TOKİ’nin 2020 yılında satışa çıkardığı konutlar bulunuyor. Toplamda 449 konutun halen alıcılarını beklediği biliniyor. Bu konutlar için en düşük satış bedeli olarak 109 bin TL önerilmiştir. Açık satış usulü ile satışın yapılması planlanmaktadır. TOKİ’nin resmi internet sitesinde yapılan duyuruya göre, uygun koşullarda ev sahibi olmak isteyen kişiler bu teklifi değerlendirebilirsiniz. Evler Kırıkkale Merkez Yuva Mahallesi’nde bulunuyor. Orada bulunan 927 adet konutluk projenin satış ilanı verilmiştir. TOKİ bu konutlar arasından 214 konutun satışının çoktan yapıldığını ve toplamda 449 konutun satılacağının açıklamasını yapmıştır.

Avantajlı Satışlar Ne Zamana Kadar Devam Edecek?

Avantajlı konut satışının 30 Haziran 2020 tarihine kadar devam etmesi beklenmektedir. TOKİ tarafından yayınlanan duyuruya göre satışı yapılması planlanan 2+1 konutlar arasından, 460 tanesinin içinden 11 tanesi çoktan satılmıştır. Ancak kalan 449 daire için halen başvuru süreci devam etmektedir. Genel olarak dar gelirli vatandaşlara hitap eden bu evlerin en düşük fiyatının 109 bin TL olarak belirlenmesi vatandaşların yüzünü güldürmüştür. Brüt metre kare 74 iken net metre kare 59 olarak belirlenmiştir. Konutların nasıl ödeneceğine dair geniş kapsamlı bir plan da yayımlanmıştır.

Konutların Ödemesi Nasıl Yapılacak?

180 ay vade ile geri ödeme yapmak mümkündür. Kişilerin aylık olarak ödemeleri gereken tutar 534 TL olarak belirlenmiştir. Peşinat bedeli üzerinden banka yüzde 5 oranında banka komisyonu ödemek gerekiyor. Ayrıca banka komisyonu üzerinde yüzde 5 oranında BSMV tahsili yapılması gerekiyor. Oldukça avantajlı bir şekilde ev sahibi olmak isteyenlerin tercihi TOKİ, kendi sitesinde örnek ödeme planı yayımlayarak kişilerin daha net bir fikre sahip olmalarını saplamıştır. Konutlar için istenilen en yüksek fiyatın 147 bin TL olduğu biliniyor. Konut almak isteyen kişilerin ise öncesinden mutlaka yüzde 12 oranında ödeme yapmaları gerekiyor. En yüksek fiyatlı eve talip olunması halinde kişilerin yapacakları ödeme 717 TL aylık oluyor. Vatandaşları düşük rakamlar sevindirmeye devam ediyor.

birevim
Paylaş

5 Comments

 1. Abdullah Öztürk Reply

  Toki çok kampanya sağlıyor, bende bir çoğuna katılıyorum ama şans yüzüme gülmedi daha 🙂

 2. Şaban Özer Reply

  Taksitlerin düşük olması gerçekten tokiyi cazip kılıyor, katılım sağlıyorum bende ama bir türlü şanslı olup alamadık evi

 3. Ahmet Erdoğan Reply

  Tokinin peşinat oranı ve 534 TL taksit imkanı gerçekten çok iyi, bu tarz fırsatları yakalamak lazım 🙂

 4. Salih Şahin Reply

  Tokinin bu tarz fırsatlarını kaçırmamak gerekiyor ben çok sıkı takipçisiyim ama bir türlü çıkmıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

4 × 2 =