Tokiden Ev Alabilmek

Bütün insanların en büyük hayali başını sokacak güzel bir yuvaya sahip olmaktır. Bu yuvanında kendine ait olmasını istemektedirler. İşte bu konuda maddi geliri iyi olmayanlar için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Sizlerde ev sahibi olmak istiyorsanız ve tokiden ev almak istiyorum diye düşünüyorsanız işte size çok çarpıcı bilgiler.

birevim peşinatsız ev

Tokiye Başvurmak İçin Neler Gereklidir?

Toki sayesinde Türkiye dev bir şantiye alanına döndü. Uygun fiyatlarla gelir seviyesi düşük insanların tokiden ev almak istiyorum hayalinin gerçekleşmesi için güzel projeler sunmaktadır. Dar gelirli ailelerin hayallerini gerçekleştiren toki, başvuruda bulunulabilmesi için bazı şartlar aramaktadır;

– TC vatandaşı olmak
– Toki projesinin uygulandığı ilde en 1 yıldır ikamet ediyor olmak
– Daha önce toplu konut projelerinden faydalanmamış olmak
– 25 yaşını doldurmuş olmak
– Hane halkının gelirin aylık olarak 3200 TL olması
– Ayrıca hane halkından sadece bir kişi başvuruda bulunabilmektedir.

Tokiden ev almak istiyorum diyorsanız eğer bu şartları taşıyor olmanız gerekmektedir. Kimlik belgeniz ile başvuruda bulunmanız mümkün olmaktadır. Kura sonrasında şans size gülerse eğer sözleşme aşamasında bazı belgeleri temin etmeniz gerekmektedir. Vatandaşları bu konuda bilgilendirmek adına pek çok tanıtım ve satış ofisi de bulunmaktadır. Tokiden ev almak isteyenler için bu ofisler almak istedikleri evin her özelliğini anlatmaktadır.

Doğru tercihte bulunabilmek için vatandaşlara detaylı bilgiler verilmektedir. İnşaatların kalitesi ve depreme dayanıklı olması sebebiyle de talep oranı çok fazladır. Özellikle tokiden ev alma hayali kuranlar için çok minik taksit tutarları çok cazip gelmektedir. Kira öder gibi ev sahibi olma mantığı sayesinde vatandaşlar tokiden ev alma hayali kurmaktadırlar.

Ödeme Şartları Nelerdir?

Kira öder gibi rahat bir şekilde alınan evin taksidi ödenebilmektedir. Tabi ki bu taksit seçenekleri ve ev fiyatları illere göre farklılık gösterebilmektedir. Ayrıca giriş kat ya da üst kat dairelerin fiyatlarında da farklılıklar bulunmaktadır.

İllere göre projeler yapılmaktadır. Sizlerde ev sahibi olmak istiyorsanız ve dar gelirli iseniz bulunduğunuz ile toki projesi olup olmadığını kontrol etmelisiniz. İlinizde olan proje için başvuruda bulunabilirsiniz. Bu sayede küçük miktarlı taksit tutarları ile ev sahibi olabilirsiniz. Binalardaki yalıtım sisteminin kaliteli olması sayesinde yuvanızda kışları sıcacık yazları da serin bir şekilde yaşayabilirsiniz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

7 + 13 =