TOKİ’nin Yüzde 20 İndirim Kampanyası İlgi Görmeye Devam Ediyor!

Kovid-19 sürecinden dolayı yaşanan ekonomik zorluklar; insanların ev ve araba alma planlarını suya düşürmüştü. Bu noktada, tüketicilerin gayrimenkul yatırımı yapmasını kolaylaştırmak adına TOKİ yüzde 20 indirim kampanyası düzenlendi. TOKİ’nin konut ve iş yerleri için başlatmış olduğu yüzde 20 indirim kampanyasına ilk günden itibaren toplam başvuran sayısı 4 bin 539 kişi olarak açıklandı.

birevim peşinatsız ev

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum; 100 bin sosyal konut projesi kapsamında bugüne kadar 36 bin 73 konutun hak sahiplerine dağıtıldığını söyleyerek konut dağıtımlarının artarak devam edeceğini dile getirdi. Buna göre, bu hafta içerisinde dokuz ilde 2 bin 788 konutun kuraları çekilecektir. Kura çekimi ise Temmuz ayının son haftasında tamamlanacaktır.

TOKİ Projesi’ne Talep Bir Hayli Fazla!

Murat Kurum; Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamada TOKİ’nin bilhassa dar gelirli vatandaşlar için uygulamaya koyduğu bu projenin büyük ilgi gördüğünü ifade etti. Kurum; Bakanlık olarak en büyük amaçlarının dar gelirli vatandaşların ev sahibi olması olduğunu yinelerken dönüşüm projelerini Kovid-19 salgınına dair tedbirler alarak yaptıklarını söyledi.

Murat Kurum; TOKİ’nin diğer projeleri hakkında da bilgi verdi. Buna göre, 50 bin sosyal konut projesi kapsamında 35 bin 252 konutun inşaat aşaması devam ediyor. 100 bin sosyal konut projesinde ise ise 36 bin 73 konutun hak sahipleri belirlenmişken dokuz ilde toplam 2 bin 788 konutun kuraları ise çekilecek. Buna göre, bu proje kapsamında tüm kura çekimlerinin Temmuz ayının sonunda tamamlanması bekleniyor. Ayrıca, 100 bin sosyal konutun temelleri ise Haziran ayında atılacak.

Murat Kurum; proje detaylarının yanı sıra TOKİ’nin indirim kampanyası hakkında da bilgi verdi. Tüketicilerden gelen talepler doğrultusunda TOKİ’nin yapmış olduğu indirim kampanyasına bugüne kadar 4 bin 539 kişi başvurdu. Yüzde 20 indirim uygulamasının yanı sıra 247 milyon lira borç kapama işlemi yapıldı. Murat Kurum; Kovid-19 sürecinde ekonomik sıkıntı çeken insanlara yardım etmeye devam edeceklerini de yineledi.

TOKİ’nin İndirim Kampanyasının Şartları Nelerdir?

TOKİ; her yıl tüketicilere birtakım fırsatlar sunmaktadır. Bu noktada, borcunu erken ödeyerek evinin veya iş yerinin tapusunu erkenden almak isteyen tüketicilere yönelik olarak indirim kampanyası düzenlenmektedir. Söz konusu kampanyaya başvurular ise 6 Mayıs tarihinde başlamıştır. Geri ödemesi devam eden gayrimenkuller için yapılan bu indirim kampanyası sayesinde tüketicilerin konut ve iş yerlerine daha önceden sahip olması mümkün hale getirilecek.

Yüzde 20 indirim kampanyasından birçok kişi faydalanabilir. Buna göre, borçlarının hepsini kapatamayacak durumda olanlar dahi bu kampanya sayesinde avantajlı konuma gelebilirler. Ancak, borcunun hepsini kapatamayacak durumda olanların borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yapmış oldukları peşin ödemelerde yüzde 20 indirim kampanyasından faydalanmalarına imkan verilecektir. Kampanyanın son başvuru tarihi ise 19 Haziran olarak açıklandı!

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

fourteen + eleven =