Tual Bahçekent Projesi

İstanbul’un hızla gelişen bölgelerinden olan Bahçekent’te, geleceğin şehircilik anlayışını ortaya koyan ve kent içinde modern bir kent olarak adlandırılabilecek bir yapı yükseliyor. Şubat 2016 yılında yapımına başlanan projenin Aralık 2019 yılında teslim edilmesi hedefleniyor. TOKİ ve Emlak Konut güvencesiyle, Dağ Mühendislik tarafından hayata geçirilen Tual Bahçekent, 190.000 m²’lik bir alanda toplam 1.739 konut, sosyal tesisler, ticari alan, eğitim tesisi, ibadet ve kültür varlıklarıyla İstanbul’un yeni simgesi olmaya aday bir proje.

birevim peşinatsız ev

Güvenlik ve konforun ön planda tutulduğu Tual Bahçekent’te sadece keyfini yaşamaya odaklanacağınız geniş peyzaj alanları ve yemyeşil doğası da İstanbul’un çekim merkezi olmaya aday. 160 bin m² üzerine yapılan Hayat Parkı’nın manzarasına her bloktan hakim olarak, bahçe veya balkonlarınızdan temiz havadan faydalanabileceğiniz bu projede, gürültü kirliliğinden uzak günler yaşayabileceksiniz.

Tual Bahçekent, çocuklarınızın da güvenliğini düşünerek çeşitli eğitim kurumlarına ev sahipliği yapıyor. Çocuklarınızın trafik derdi yaşamadan dakikalar içerisinde ulaşabileceği eğitim tesislerinde özel ve devlet okulları yer alıyor.

Tual Bahçekent Kat Planları

Tual Bahçekent projesi 13 ve 28 katlı toplam 23 bloktan oluşan karma bir projedir. 1.739 daireden oluşan proje 67 m²’den başlayarak 200 m²’ye kadar değişen 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçenekleri sunuyor. Her seçenek için farklı metrekare aralıkları bulunan Tual Bahçekent projesinde, kendinizi ait hissedebileceğiniz bir daire bulmanız neredeyse imkansız hale geliyor.

Hem daire hem site olarak birçok çeşit sunan bu projenin satışa sunulduğu ilk zamanlardan beri yoğun talep görmesi de kaçınılmaz oluyor. Bundan dolayı satışı tamamlanan daire seçenekleri de bulunuyor. İstanbul’da İstanbul’un karmaşasından uzakta huzurlu ve sakin bir hayat isteyenlerin diğer seçenekleri de kaçırmadan projeye bir göz atmalarını tavsiye ederiz.

Tual Bahçekent Ödeme Seçenekleri

Tual Bahçekent projesinde daire fiyatları 465.000 ₺’den başlıyor. Değişen metrekare, oda sayısı ve daire özelliklerine (teras/ bahçe vb.) göre de 1.400.000 ₺’ye kadar çıkıyor. Proje olarak sakinlerine birçok seçenek sunan Tual Bahçekent, ödeme kısmında da seçenekler sunuyor;

 1. Ödeme Planı: Peşin almak isteyenlere %10 indirim
 2. Ödeme Planı: %30’u peşin, %70’i 24 ay taksit
 3. Ödeme Planı: %40’ı peşin, %60’ı 30 ay taksit
 4. Ödeme Planı: %50’si peşin, %50’si 24 ay taksit
 5. Ödeme Planı: 120 ay vade 0,95 faiz oranı veya 60 ay vade 0,79 faiz oranı

Tual Bahçekent Özellikleri

Tual Bahçekent projesi, güvenliğiniz ve konforunuz ön planda tutularak geliştirilen bir projedir. Bu amaçla yola çıkılan projede sunulan temel hizmetleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • 24 Saat Güvenlik
 • Kartlı Giriş Sistemi
 • Apartman Görevlileri
 • Açık/ Kapalı Otopark
 • 186 Mağaza/ Ticari Ünite
 • Okul
 • Tam Donanımlı Spor Salonu
 • Çocuk Oyun Alanı
 • Çocuk Yüzme Havuzu
 • Futbol/ Basketbol Sahası
 • Yeşil Alan
 • Yürüyüş Alanları
 • Kapalı Yüzme Havuzu
 • Sauna
 • Masa Tenisi

Projenin zemin etüdü ve yapı denetimi yapılmıştır. Ayrıca deprem ve yalıtım yönetmeliklerine uygundur. Merkezi ısınma sistemi bulunan dairelerde ısı ve ses yalıtımı da yer almaktadır. Site güvenliğinin dışında alınan önlemlerin başında görüntülü interkom sistemi, duman dedektörü ve yangın asansörü vardır.

Tual Bahçekent Nerede ve Yakın Çevre

İstanbul’un Başakşehir ilçesinde bulunan Tual Bahçekent projesi, merkezi bir konumda bulunmaktadır. Kanal İstanbul projesi ve İstanbul Havalimanı’na yakınlığıyla da dikkat çeken proje, TEM ve Kuzey Marmara yollarının kesişim noktasında yer alıyor.

Projenin, Acıbadem Tıp Merkezi, Bahçeşehir Sağlık Ocağı, Özel Elitium Tıp Merkezi gibi sağlık kuruluşlarına yürüme mesafesinde olması da projeyi önemli kılan detaylar arasında.

Tual Bahçekent, kendi içerisinde bir eğitim tesisi oluşturarak özel ve devlet okullarını barındırmasının yanı sıra Doğa Okulları, Bahçeşehir Okyanus Koleji, MEV Koleji, Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi, Bahçeşehir Süleyman Demirel İlköğretim Okulu, HalitlAkkanat Çok Programlı Lisesi gibi okullara da yakınlığıyla eğitim açısından da birçok seçenek sunmaktadır.

Her alanda olduğu gibi sakinlerine sosyal hayatta da kolaylık sağlayan proje; Akbatı AVM başta olmak üzere Prestige Mall, Cadde Flora, Atrium ve Kiptaş AVM’ye oldukça yakın bir konumda yer alıyor.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

3 + 4 =