TÜİK 2020 Mart Ayı Konut Satış İstatistikleri Açıklandı

2020 Mart ayı kapsamında 108.670 tane konut satılmıştır. Bu noktada geçtiğimiz sene ile bir kıyaslama yapıldığı zaman %3.4 oranında bir artışın olduğu da görülmektedir. Kişilerin içerisinde bulundukları ekonomik çıkmaza rağmen sunulan düşük oranlı krediler ile konut satın alımı ülkemizde hala devam etmektedir. Konu satın alım sürecinde kredi ya da faizsiz ev satın alma hakkı sunan firmalardan istifade ederken kesinlikle güvenilir firmalar ile iş birliği yapmalısınız.

birevim peşinatsız ev

Toki Konutları İmkanlar Sunmaya Devam Ediyor!

Kişilerin peşinat ödeme gibi bir durumlarının olmadığı zamanlarda konut sahibi olmanın en temel ve verimli noktalarının başında kesinlikle Toki gelmektedir. Devlet tarafından orta ve düşük gelir grubu için hazırlanan bu konutların ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara büyük oranda katkı sağladığı da belirtilmelidir. Çekilişler üzerinden belirlenen konut sahiplerinin bu çekilişe katılmak için 500 TL tutarında bir ön ödeme yapmaları gerekir. Çekilişin size çıkmaması durumunda yatırmış olduğunuz bu tutarın size yeniden gönderileceği de ayrıca eklenmelidir.

Toki Konut Alım Sürecine Alternatifler

Konut sayısının sınırlı olması ve çekilişte kazanmanın zor olduğunu düşünen kişiler Fuzul ev ya da Bir Evim gibi olanaklardan ve firmalardan da faydalanabilirler.

Faizsiz bir biçimde peşinat dahi ödemeden taksitle ev sahibi olmak iççin doğru yerdesiniz. Sizin genel finansal durumunuzda incelemeler yapıldıktan sonra bu ev alma hizmetinden istifade edip etmeyeceğinizi belirlenir ve yanıt size bildirilir.

Bu detaylara bakıldığı zaman ülkemizde ev sahibi olmak isteyen kişiler için sunulan alternatiflerin ne derece yüksek olduğu da fark edilmektedir.

Kredi Çekme İmkanından Faydalanın

Ev alma aşamasında geçen seneye göre daha yüksek bir satın alım oranının yakalanmasında en büyük mimar düşük faizli kredilerdir. Bu noktada kişilerin özellikle daha düşük faizlerde kredi alarak kira öder gibi ev sahibi olma ve zorunlu bir tasarruf içerisine girerek kazanım sağlama imkanını elde edebilirsiniz. Kredi çekmek sizin için puantaj konusunda sıkıntınız yoksa daha kolay ve nitelikli bir hale gelecektir.

Ödeme Planları Yakalanabiliyor Mu?

Dünya çapında yaşanan ekonomik çalkantılar sebebi ile son senelerde ödeme planını yakalayamayan kredi kullanıcıları da bulunmaktadır. Tam da bu nedenle her türlü koşul göz önünde bulundurularak ödeme planının hazırlanması gerekir. Süreç içerisinde iş kaybetme ya da değiştirme gibi burumlar sizin banka ile olan sözleşmeye biat etmenizi engelleyebilir. Bu tür sorunlar yaşamamak adına ayrıca dikkatli davranmalısınız.

Konut Sahibi Olmak Daha Kolay Olacak!

Aylık olarak zorunlu tasarruf yapacağınız krediler ile hayallerinizi ertelemeyin. Yapmış olduğunuz tasarruf ve elinizde yer alan bir miktar peşinat ile kısa bir süre içerisinde hayalinizi kurmuş olduğunuz evi satın alabilirsiniz. Yukarıda sıralanan tüm yöntemler ülkemizde konut satın alım oranının artmasının mimarlarıdır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

thirteen − twelve =