Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Ekspertiz Ücreti

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Ekspertiz Ücretleri bilgilendirmesinden önce TEB bankasını neden tercih etmeniz gerektiğine dair birkaç bilgilendirme yapmak isteriz.  Orta ölçekli bankalar arasında lider konumunu sürdürmektedir. En yenilikçi bankalardan biri olan TEB pratiklik konusuna önem vermektedir.

birevim peşinatsız ev

Şeffaf çalışma politikasını misyonu olarak kabul eden Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) profesyonel bir kadro ile birlikte müşteri yatırımlarının korumanın yanı sıra büyütmenin planlaması ile hareket etmektedir.

Konut sahibi olmak her birimizin hayali ve ne şekilde yapacağımızı düşünmek gerekiyor.  Köşede birikmişiniz yoksa kredi iyi bir seçenektir.  Krediyi kullanmak için Teb bankasını seçmek için sebeplere yukarıda biraz yer verdik. Konut kredisi kullanıyorsanız alacağınızı mülkü yatırımdır.  Oturacak bile olsanız bu böyledir.  O zaman ekspertiz raporu ile değerini belirlemek hem bankaya hem de size fayda sağlayacaktır.  Bankanı talep formunu imzaladığınızda bankanın anlaşmalı olduğu firma size yardımcı olacaktır.

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Ekspertiz Ücretleri piyasaya göre oldukça uygun bir rakam ile başlar 810 Türk lirasından başlayan rakamlar ile yapılan ekspertiz gayrimenkulün değerini belirlemektedir.

Tahsis Ücreti : Başlangıçta bir defa kredi tutarı üzerinden %0.5 olarak alınır. (Hesaplamada 300,00 TL olarak alınmıştır.)
Ekspertiz Ücreti : Başlangıçta bir defa 809.62 TL.
İpotek Tesis Ücreti : Başlangıçta bir defa 318.6 TL.

Aşağıda belirteceğimiz sebeplerden ötürü fiyatta değişiklik olabilir.

Ekspertiz Raporu Kriterleri Nelerdir?

Ekspertiz için birçok kriter olsa da belli başlı 3 kriter diğerlerini şekillendirir diyebiliriz.  Şehirde satın almak istediğiniz bir ev ile kırsal da satın almak istediğiniz bir ev arasında evin değerinde büyük farklar söz konusu olabilir.  Mülkün büyüklüğü ve çevre faktörleri oldukça büyük faktörler arasındadır.

 • Bölgedeki benzer mülklerin son satışları
 • Mülkün mevcut durumu
 • Mahalle ve gelecekteki değere etkisi

Düzenlemeler, değerlendirilen konut ile diğer yeni satışlar arasındaki farklılıklara göre değerde yapılan değişikliklerdir. Örneğin, bölgedeki çoğu evde havuz varsa ve bunlardan biri yoksa değer havuzun beklenen katma değerine göre ayarlanır.

Satıcılar, onarım ihtiyacı olan şeyleri düzelterek ve gerekli güncellemeleri yaparak evlerinin en yüksek değere sahip olmasını sağlayabilirler. Doğru tadilat ve onarımlarla evlerinden daha fazla para kazanabilirler. Her ne kadar alıcılar değerleme konusunda girdi sağlamamış olsalar da, süreci ve kredilerini nasıl etkilediklerini anlamaları önemlidir.

Türkiye Ekonomi Bankası TEB en iyi uzman incelemesi firmalarından destek alarak mülkünüzün değerini belirlemektedir.  Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Ekspertiz Ücretleri 2021 yılında konut faizlerinin düşmesinden etkilenerek makul rakamlarda kalmıştır.

birevim
Paylaş

11 Comments

 1. Şaban Doğan Reply

  Geçen başka bir bankada ekspertiz bedeli için 2.000 küsür TL ödeme yapmıştım, bilseydim TEB bankasından işlemlerimi yürütürdüm.

 2. Derya Yıldız Reply

  Bulunduğum bölgede Teb şubesi bu konuda gerçekten ilgili, şube müdürüyle görüştürdüler direk müdür ekspertizi hızlıca ayarladı ve 560 TL tutmuştu benim işlemim için ekspertiz bedeli

 3. Furkan Çakır Reply

  TEB bankasının ekspertiz hizmetleri çok hızlı yapılıyor. Bankaya ekspertiz başvurusunu yaptığım aynı gün içerisinde eksper için tarih belirlemek adına arandım.

 4. Nurcan Sarı Reply

  Ekspertiz ücreti konusunda iyidir-kötüdür bir yorum yapamam ancak TEB bankası müşteri memnuniyeti en yüksek banka 🙂

 5. Ahmet Doğan Reply

  Teb bankasının ekspertiz hizmetinden 3 ay önce faydalanmıştım gerçekten çok profesyoneller işlerinde

 6. Yunus Sarı Reply

  TEB bankasının ekspertiz hizmetinden faydalanmıştım, fiyatı çok tuzlu gelse de hizmeti çok sağlam oluyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

fourteen − eleven =