Türkiye İş Bankası Ekspertiz Ücreti

İş bankası Cumhuriyet döneminde kurulan ilk bankalardan biridir.  Üstelik bu banka o günden günümüze güvenilirliğini korumuştur.  Öncü olmuş ve lider bankalar arsındaki yerini pekiştirmiştir. Ev sahibi olmak istediğinizde ya da araç, belki bir işletme kurmaya ihtiyacınız var ya da çocuğunuz için kredi alarak onu okutmaya sebep ne olursa olsun kredileri ile sizi olması gerektiği şekilde destekleyerek yatırım yapmanıza olanak sağlar.

birevim peşinatsız ev

Türkiye İş Bankası konut kredisi almak istediğinizde alacağınızı mülkün bedelini bilmek ister.  Çünkü bu hem sizi hem de bankayı koruyacak bir işlemdir.  Bu işlem için bir form doldurarak talep etmeniz gerekiyor.  Sonrasında banka anlaşmalı olduğu ekspertiz firması ile irtibata geçerek mülkün bedelini analiz etmesini ister.

Türkiye İş Bankası Ekspertiz Ücretleri değişkendir.  Aslında tüm bankalarda değişkendir.  Çünkü mülkün durumuna göre ekspertiz ücretleri değişkenlik gösterebiliyor.  En alt taban ise Türkiye İş Bankası Ekspertiz Ücretleri 1150 Türk lirasından başlıyor.

Ekspertiz Ücreti : Başlangıçta bir defa 1150 TL.
Taşınmaz Rehin Ücreti : Başlangıçta bir defa 147.5 TL.
Tahsis Ücreti : Başlangıçta bir defa kredi tutarı üzerinden %0.5 olarak alınır. (Hesaplamada 300,00 TL olarak alınmıştır.)

Türkiye İş Bankası Ekspertiz Ücreti Nedir?

Türkiye İş Bankası Ekspertiz Ücretleri profesyonel bir eksper tarafından belirlenmektedir. Evin piyasa değerine göre düzenlenen fiyatlar piyasada aşağı yukarı tüm bankalarda aynıdır.

Konut değer tespiti yapılırken banka müşteri temsilcisi sizi aydınlatarak expert ihtiyacınız konusunda sizi aydınlatacaktır. Konut kredisi almak istiyorsanız öncelikle ilgilendiğiniz evi seçmelisiniz ve kredi alacağınız banka size ekspertiz hizmeti konusunda yardımcı olacaktır. Bankaların anlaşmalı firmaları farklı olduğundan banka anlaşmalarına göre ekspertiz hizmeti fiyatları değişebilmektedir.

Ekspertiz ücreti kısaca bankanın aracı kurumdan aldığı hizmettir.  Bu analiz sizde faydalı olacak bir analizdir.  İlerde evinizi satmak isterseniz elinizdeki bu eksper analizi işlerinizi hızlandırır ve kolaylaştırır.

Değerlendirme ücretleri kredi kullandırılmadan kişilere bildirilmektedir ve hatta bir talep formu ile eksper değerlendirmesini siz istemektesiniz.

Türkiye İş Bankası gibi bankalar yerel emlak piyasasındaki gibi uzman değiller, bir ev kredisi kullandığınızda ekspertiz kredinin teminatı gibi görev yapar.  Ödeme yapmayı bırakırsanız, mülk borç veren Türkiye İş Bankası için bir teminat haline gelir. Ekspertize göre kredi kullandırabilir ve herhangi bir olumsuz durumda ekspertiz raporuna göre mülkü satışa çıkarabilir.

birevim
Paylaş

13 Comments

  1. admin Reply

   Merhaba Seval Hanım,
   Ekspertiz ücretleri sabit bir fiyat değildir yıldan yıla farklılık gösterdiği gibi bankadan bankaya da farklılık gösterir.

 1. Bayram Işık Reply

  Ekspertiz fiyatları biraz pahalı olsa da İş Bankası yılların verdiği tecrübe ve kaliteyle eksper hizmetinde de çok iyi bir banka

 2. Asya Şimşek Reply

  Her banka giderlerine göre bir fiyat çıkartır, İş Bankası da kaliteli firmalarla çalıştığı için böyle bir fiyat çıkardı diye düşünüyorum

 3. Süleyman Öztürk Reply

  İş Bankası ekspertiz alanında muhteşem bir hizmet veriyor ki zaten bankaların kralı bence 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

twenty + twenty =