Türkiye’de Faizsiz Mülk Sahibi Yapan Şirketler Artıyor

Özellikle son 3 yılda ev ve araba sahibi yapan şirketlerin sayısında yükseliş olduğu biliniyor. Son 3 yıldır şirketlerin sayısının 20’ye ulaştığı söyleniyor. Sektörde bulunan uzmanlar bu artışın sebebini talebin gelmesine bağlıyor. Talebin çok gelmesi ile devlet desteğinin beklenmesidir. İnsanlar ev ve araba sahibi olmanın hayalini kuruyor. Türkiye’nin ekonomik durumunu düşündüğümüz zaman herkesin ev, araba sahibi olması kolay olmuyor. Pek çok insan için bu varlıklara sahip olmak zordur. Faizsiz mülk sahibi yapan firmalar sayesinde kişilerin ev ve araba sahibi olması daha kolay oluyor. Sektöre yeni katılan şirketlere bile gittiğiniz zaman sistemin nasıl 04işlediğine dair yeterli bilgiyi almanız mümkün oluyor. Sistemin nasıl işlediğini anlayanlar bu işe girmek, ev ve araba sahibi olmak istiyorlar.

birevim-reklam

Faizsiz Ev ve Arabaya Sahip Olma Sistemi Nasıl İşliyor?

Sisteme dahil olmadan önce ilk olarak yapmanız gereken şey evin tutarını belirlemek. Daha sonra bu tutar üzerinden hesaplama yapılması gerekiyor. Aylık ödeme planı da kişiler tarafından belirleniyor. Ödemelerin kişilerin istedikleri zaman dondurulması mümkün oluyor. Sistemden ayrılabilirsiniz. Faizsiz satın alma yaparken kişilerin çekilişli ve çekilişsiz olmak üzere iki farklı seçeneği bulunuyor. Her iki model için bekleme süresi geçerli oluyor. Bu modellerde kişiler ödeyecekleri peşinat miktarı ile birlikte aylık taksit tutarını belirleme lüksüne sahip oluyor. Bu şekilde herkesin kendi bütçesine uygun olarak ev ya da araba sahibi olması mümkün oluyor.

Peşinat ile Faizsiz Ev ve Arabaya Sahip Olma Sistemi Nedir?

Eğer peşinat ödenen modeli seçerseniz ev bedelinden bu bedel düşülüyor. Daha sonra kalan rakamı da ödeme gücüne göre taksite bölüyorsunuz. Bu şekilde vade belirlenmiş oluyor. Peşinat ödeme miktarının çok olması, para tesliminin o kadar erken olması anlamına geliyor. Eğer çekilişsiz olan sisteme katılırsanız paranızın ne zaman verileceğinizi önceden tarih olarak öğrenebiliyorsunuz. Çekiliş sistemi aslında şans içindir. Çekilişin hangi aralıkta olacağı ise firmadan firmaya göre değişiklik gösteriyor. Çekiliş olmayan sistemde ise peşiat ve aylık taksitlere göre belirlenen tarihte para teslimatı yapılıyor. Yakın zamanda hayli artan şirket sayısının ileride de artması bekleniyor. DW Türkçe’nin yapmış olduğu habere göre, bu sayının bir sene sonra en az 3 katına çıkacağı açıklanmıştır.

Dayanışmadan Beslenen Sistem

Türkiye’de faizsiz satın alma sistemini uygulayan ilk sistemlerden bir tanesi Emin Evim’dir. Bu sistemin ismi Elbirliği sistemi olarak da adlandırılıyor. Tamamen dayanışmadan beslenen bu sistemde insanların sırasını beklemesi gerekiyor. Yetkili kişilere güven duymak gerekiyor. Kişilerin ilk sistemin duyurulduğu zaman şüpheleri vardı. Ancak sistemin nasıl sonuçlar verdiğini görünce, insanlar bu sisteme daha çok güven duymaya ve bu sisteme katılmaya başladılar.

birevim-reklam
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir