Uygun Faiz Oranlarıyla Ev Sahibi Olmak Çok Kolay!

Konut kredilerindeki yüksek faiz oranları ne yazık ki ev sahibi olmak isteyen birçok kişiyi korkutmaktadır. Ancak ekonomideki olumlu gelişmeler sayesinde bankaların faiz oranları düşmüş ve bu da konut kredilerine olan talebi arttırmıştır. Birçok özel ve devlet bankası, daha çok kişiyi kendi bankalarına yönlendirmek için kendi inisiyatiflerini kullanarak da faiz oranlarında indirim uygulamaktadırlar.

birevim peşinatsız ev

Uygun ödeme koşulları ve düşük faiz oranlarıyla konut kredisi kullanmak için dikkat edilmesi gereken konular şu şekildedir;

– Ekonomik durum ve döviz kurları; Ülkenin genel ekonomik durumu ve döviz kurlarındaki değişmeler banka kredilerinin faiz oranlarını etkileyen en önemli etmenler arasında yer almaktadır. Uygun faiz oranları ile kredi kullanmak isteyen kişiler ekonomideki ve dövizdeki istikrarı takip etmeli, kredi kullanacakları dönemdeki faiz oranlarını bu etmenlerin etkileyeceğini göz önünde bulundurmalıdır. Son zamanlardaki olumlu gelişmelerle beraber faiz oranlarının düşmesi insanları kredi kullanmak için teşvik edici bir ortam oluşturmuştur.

– Banka kampanyaları; Birçok banka faiz oranlarındaki bu olumlu gelişmeden dolayı kendileri de yeni kampanyalar hazırlamışlardır. Konut kredisi kampanyaları hemen hemen tüm bankalar tarafından uygulanmakta ve hatta mevcut faiz oranlarının daha da altında faiz oranlarıyla konut kredisi vermektedirler.

Kişiler bütçesine en uygun konut kredisi seçenekleri için hem devlet, hem de özel bankalarla görüşmeli ve kendileri için en uygun faiz oranı olan bankayı seçmelidirler. Faiz oranının dışında ödeme seçenekleri de oldukça önemlidir. Taksitlerin tutarları bütçeyi aşmayacak şekilde olmalı ve uzun vadede kolaylıkla ödeme imkânı olan düşük faizli krediler tercih edilmelidir.

– Aracı kurumlar; Bazı özel aracı kurumlar ev sahibi olmak isteyen kişilere uygun faiz oranları ile krediler vermektedirler. Ödemelerde uygulanan faiz oranları banka kredileri ile aynı olup, ödeme şekli ise gene uzun vadede olmaktadır. Bu kurumlar genellikle toplu konut projelerinde ye alırlar ve firma ile ortak hareket ederler. Detaylı bir araştırma yaparak ve güvenilir bir kurumdan bu şekilde kredi kullanarak da ev sahibi olmanız mümkündür.

Bankaların konut kredisi faiz oranları düşmeye devam etmektedir. Eğer bir birikiminiz varsa banka ile anlaşma yaparak bir kaç eşit taksitte ödenen faizsiz konut kredisi de kullanabilir, faiz ödemeden ev sahibi olabilirsiniz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

13 + seven =