Uygun Koşullarda Konut Kredisi Kullanarak Ev Sahibi Olabilirsiniz!

Düşen faiz oranlarıyla birlikte bankaların yaptıkları konut kredisi seçenekleri de oldukça artmış durumda. Daha çok müşteri çekebilmek için mevcut rakamların da altında faiz oranı veren bankalar sayesinde isteyen herkes kolaylıkla ev sahibi olma imkânını buluyor. Bankadan kredi kullanmadan önce yerine getireceğiniz bir kaç koşul sayesinde kolaylıkla kredi kullanıp ev sahibi olabilirsiniz.

birevim peşinatsız ev

Banka kredisi ile ev sahibi olmanın diğer projelere göre oldukça fazla avantajı bulunmaktadır. Bu avantajların en başında evi mevcut değerinin altında satın almak gelir. Kredi kullanarak peşin alım yapacağınız için fiyatta pazarlık imkânınız olur ve daha uygun fiyatlarla bütçenizden kar ederek ev sahibi olursunuz. Diğer bir avantajı ise banka expertizleri tarafından evde yapılacak incelemedir.

Eğer satıcı kötü niyetle ve daha fazla kar elde etmek için size yüksek rakamlar söylemişse veya aracı kurum ile aralarında gizli bir anlaşma varsa bu expertiz inceleme sayesinde evin mevcut değeri belirlenir ve bu durumlardan korunmuş olursunuz. Birçok kişi ev alırken dikkat edilecek kriterleri bilmemektedir ve banka expertizleri sizin için profesyonel bir araştırma yapmaktadırlar.

Banka kredisi kullanmak için yerine getirmeniz gereken koşullar şu şekildedir;

– Kredi notu; Kendinize uygun konut kredisi kullanabilmek için kredi notunuzun iyi olması gerekmektedir. Kredi notu direkt olarak çekeceğiniz kredi tutarını etkileyen bir unsurdur. Geçmişten gelen vergi borçları da kredi almayı olumsuz yönde etkiler. Koşullarınızı olumlu hale getirebilir ve kolaylıkla kredi kullanabilirsiniz.

– Kefil; Kredi kullanırken banka sizden bir kefil isteyecektir. Bu işlem formalite icabı olmasının dışında gelecekte oluşabilecek olumsuz durumlara karşı da banka tarafından alınan bir tedbirdir. Ancak bazı bankaların yaptığı konut kredisi kampanyaları kefil talep etmemekte ve kredi kullanabilmek için sadece sizin bilgileriniz yeterli olmaktadır.

Bu koşulları yerine getirdikten sonra rahatlıkla kredi çekip ev sahibi olabilirsiniz. Kredi kullanırken konut kredisi faiz oranları hakkında detaylı bir araştırma yapmak sizin için artı bir durum olacaktır. Birçok bankadan farklı faiz oranları alabilir ve kendiniz için en uygun krediyi belirleyebilirsiniz. Bu araştırma sırasında faizde indirim istemekte bütçenizde kar etmeniz için yardımcı bir unsur olacaktır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

nineteen + 12 =