Vakıfbank Ekspertiz Ücretleri

Ülkemizin en güçlü bankası olma vizyonunu taşıyan Vakıfbank, vakıf kültüründe geliştiğinden bu kültüre yakışır şekilde elindeki varlıkları verimli yöneterek yatırımlarını koruyarak topluma kattığı değerleri artırma misyonu ile ilerliyor.

birevim peşinatsız ev

Vakıfbank Ekspertiz Ücretleri konusunda makul fiyatlar sunuyor. Nasıl mı? Örneğin;  100.000 Türk lirası tutarında bir kredi kullanacaksanız; kredi tutarı üzerinden %0.5 gibi bir oranda eksper ücreti alınır.  Bu mantığa göre 100.000 Türk liralık bir konutun eksper ücreti 1100 Türk Lirası olacaktır.

Ekspertiz Ücreti : Başlangıçta bir defa 1100 TL.
Tahsis Ücreti : Başlangıçta bir defa kredi tutarı üzerinden %0.5 olarak alınır. (Hesaplamada 250,00 TL olarak alınmıştır.)

Her banka gibi Vakıfbank’ta ekspertiz için anlaşmalı olduğu kurumlardan destek alıyor ve standart işleyişte ekspertiz talep formu imzalatıyor.

Vakıfbank Ekspertiz Ücreti Nedir?

Almak istediğiniz evi belirledikten sonra bankaya başvurduğunuzda size sunulan talep formunda ekspertiz raporu ve Vakıfbank ekspertiz ücreti yer alacaktır. Bu ekspertiz raporunu mülkü inceleyerek Vakıfbank’ın anlaşmalı olduğu ekspertiz şirketi hazırlayacaktır.

Konut değerinin tespiti nasıl yapılır?

Acaba alacağınız mülk gerçekten umduğunuz ya da belirlenen değerde mi?  Elbette uzmanların kullandığı ekstra yöntemler vardır. Ancak biz sizlere sizinde kullanabileceğiniz birkaç yöntemi belirteceğiz.

Çevrimiçi araçları kullanmak gerekir;  Bazı matematiksel modellemelerin yanı sıra mülk devri, mülkiyet mülkiyeti ve vergi değerlendirmeleri gibi kamu kayıtlarını kullanan bu araçlar, bölgedeki son satışlara ve liste fiyatlarına dayanarak evinizin değerini tahmin etmeye çalışır.

Karşılaştırmalı bir piyasa analizi yapılır;  Mülkün değerini belirlerken karşılaştırmalı Pazar analizi ile bir eksperden destek alınabilir.

Eksper sizin için işi kolaylaştırır;

 • Pazar: Bir evin bulunduğu bölge, şehir ve mahalle,
 • Mülkiyet: İyileştirmeler ve oturduğu araziyi de içeren evin özellikleri,
 • Karşılaştırılabilir mülkler: Aynı pazardaki benzer evler için satışlar, listeler, boş yerler, maliyet, amortisman ve diğer faktörler.

Bu bilgiler, ev için son bir değer görüşü oluşturmak üzere birleştirilir ve resmi bir raporda sunulur.

Vakıfbank ve sizin için Ekspertiz Raporu Neden Önemlidir?

Evinizin değerini bilmek, neye sahip olabileceğinizi değerlendirebilmeniz gerektiğini ve girişin uygun bir şekilde fiyatlandırılıp fiyatlandırılmayacağını belirlemenizi ve kendi evinizi nasıl fiyatlandıracağınıza karar vermenizi sağlar; .

Ve bir evin değerini bulmanın faydaları bir satın alma veya satışla bitmez: Finansmanlar, konut kredisi limitleri, sigorta primleri ve yıllık emlak vergileri, hepsi konut değerine dayanır.

Evinizin değerini belirlemek, bu süreçler üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak demektir. Mülkiyet vergileri neredeyse her zaman temyize açıktır. Bir değerlendirmenin telafi çekerek çok yüksek olduğunu kanıtlayabilirseniz, daha düşük bir vergi faturasıyla ödüllendirilebilirsiniz.

birevim
Paylaş

11 Comments

 1. Başak Yıldız Reply

  Vakıfbank bu konuda gerçekten çok ilgili geçen bir kredi durumu için ekspertiz işlemi sağladık ve çok hızlı sonuçlandırdılar.

 2. Yasin Şahin Reply

  Muğla’da yaşıyorum, evimi satacaktım alan kişi kredi çekmeden ekspertiz raporu almak istedi.
  Vakıfbank diğer bankalara göre en uygun ve kaliteli ekspertizi sağladı

 3. Sezen Kara Reply

  Güncel bilgilere göre sarı panjur kredilerinde 1100 TL, normalde ise 800-900 TL gibi bir ekspertiz bedeli var 2020’de.

 4. Deniz Şimşek Reply

  Vakıfbank’ın ekspertiz ücretini diğer devlet bankalarına göre biraz pahalı buldum ama Vakıfbank’ın işleyiş sistemi farklıdır belki 🙂

 5. Selda Özdemir Reply

  Vakıfbank, devlet kurumları arasında bence kendini en geliştiren banka. Ekspertiz fiyatlarını o yüzden çok fazla bulmadım ben

 6. Ramazan Demir Reply

  Vakıfbank ekspertiz hizmetinde bence çok başarılı, diğer bankalar 10 gün sürebilir derken 4 günde tamamlamışlardı işlemlerini

 7. Emre Özcan Reply

  Vakıfbank’ın ekspertiz hizmetinde abim yararlandı, çok hızlı işlemleri tamamlıyorlar gayet başarılılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

nine + four =