Vakıfbankası Konut Kredisi Hesaplama

Birçok insanın hayatta hedefleri vardır, bunları gerçekleştirmek için de baya bir çaba sarf etmesi gereklidir. Bunlar hedefler zaman geçtikçe de farklılaşabilir, ancak bunlardan biri var ki; neredeyse insanoğlunun yaşam başlangıcından itibaren başlayan ve şimdiki zamana kadar süren ev sahibi olabilme hedefi. Neticesinde ilk çağlarda insanlar birçok olumsuz şartlar ile beraber yaşıyordu örneğin; vahşi hayvanlar, olumsuz hava şartları, başka birbirini tanımayan ve saldıran insanlar gibi. İnsanoğlu da buna karşın önlem almak hem kendisini, hem de ailesini güven altına almak için barınak yapmıştır. Bu barınaklar tabii ki zamanla yerlerini evlere bıraktı ve insanlar yerleşik hayata geçti ve konut sahibi olmak istediler.

birevim peşinatsız ev

Konut Sahibi Olmak İçin Doğru Zaman mı?

Evet, bu soru büyük ihtimal bir çoklarınızın kafasını karıştırmış olan soru, insanlar son dönemde ekonomik sıkıntılar çekmekte, özellikle her sene her bir şeyin fiyatı artmaktadır. Üstüne üstlük konut sahibi olmak isteyenler için durum nakit para biriktirme açısından bir hayli zorlaşmış durumda. Ancak kirada oturarak verdiğimiz paraların boşa gittiğini, asla geri alamayacağımızı ve hem zamandan hem cebimizden yediğimizin farkında olmalıyız. Neticesinde herkes kiradan kurtulmak ister, ancak nakit para olmuyorsa Konut Kredisi çok mantıklı bir hamle olacaktır, hele ki Vakıf bankası Konut Kredisi çok daha doğru bir seçim olacaktır. Bu yüzden sizler ne kadar erken seçim yaparsanız kiradan kurtulma derdi için erken zaman en doğru zaman olacaktır.

Vakıf bankası Kredi Almak İçin Güvenilir mi?

Tabii ki biz kullanıcıların tercihini yapacağı bankayı bilmesi lazım neticesinde konut kredisi çok önemli bir noktadır. Gelin size kısaca Vakıfbank’ı tanıtalım, Vakıf Bank kuruluşu 11 Ocak 1954 tarihinde 50.000.000 TL sermaye ile anonim olarak kurulmuş ve işlerine yani faaliyet göstermeye 13 Nisan 1954 tarihinde başlamıştır. O tarihte görev yapan başbakan Adnan Menderes’in uygun görmesiyle kurulan Türkiye Vakıflar Bankası Türk Anonim Ortaklığı sermayesinin %25,18’i Kasım 2015’te net bir şekilde halka arz edilmiştir.

Peki, Konut Kredisi Hesabı Nasıl Yapılır?

Vakıfbank en önemli soruların cevaplarını çok rahatlıkla vermektedir, bunlardan biri de tabii ki Vakıfbank’ta konut kredisi çekerken bu konut kredisi hesaplama işi nasıl gerçekleştiriliyor sorusudur. Birçok banka konut kredisi hesaplama olayını kendi çıkarları için yapmaktadır. Ancak Vakıf bankası konut kredisi verirken sizlerin maksimum avantajlardan yararlanmanızı istiyor. Vakıf bankasında konut kredisi talep ettiğiniz zaman özellikle faiz oranı çok avantajlı gözüküyor. Şöyle ki faiz oranı %1.34’tir. Bu da diğer bankalara göre bir hayli avantajlı kılıyor. Örneğin; 200.000 Türk Lirası konut kredisi talep ettiğinizde 12 ay vade ile isterseniz, sizlere aylık 18.131.05 Türk Lirası ödeme ve toplam ise 217.572.37 Türk Lirası olacaktır. 120 ay vade isterseniz, aylık taksit tutarı 3.330.35 Türk Lirası, toplam geri ödeme ise 399.641.35 Türk Lirası olacaktır. Yani aylık vade uzarsa ödemeniz daha da artacaktır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

four + 5 =