Vergi Borcu Yoktur Yazısı Örneği ve Nasıl Alınır?

Borcu yoktur yazısı örneği almak günümüzde çok kolay bir şekilde yapılmaktadır. E-Devlet sistemi üzerinden rahatla İnternet vergi dairesi ile bu yazıyı almak mümkündür. Tabi bunu yapabilmeniz için E-devlet giriş şifresine sahip olmanız gerekiyor. Bunu herhangi bir PTT şubesi üzerinden almanız mümkündür.

birevim peşinatsız ev

Sisteme giriş yaptıktan sonra vergi borcu yoktur yazısı alabilmek için borcunuzun olmadığından emin olmanız gerekiyor. GİB’e bağlanarak vergi borcunuzun olup olmadığını hemen öğrenebilirsiniz. Borcunuz olduğunu öğrendikten sonra ödemeyi de bu sistem üzerinden yapabilirsiniz. Eğer o dönemde vergi borcu yapılandırma hizmeti veriliyorsa onu da kullanabilir yoksa kredi kartınız ile ödemenizi hemen yapabilirsiniz.

Vergi Borcu Yoktur Yazısı Alma Dilekçesi

Vergi borcu yoktur yazısı birçok iş ve işlem için istenen bir belgedir. Özellikle kamu alanında bir iş yapıyorsanız bu belge mutlaka istenecektir. Vergi borcunuzun olmadığından eminseniz bunun için bir dilekçe yazarak hemen yazı alabilirsiniz. Bunun için Gelir İdaresi Başkanlığı üzerinden bu yazının olduğu noktaya gitmeniz gerekiyor.

Hazır bir sistem üzerinden ya da kendiniz yarak bu yazıyı almanız mümkündür. Dilekçe için bulunduğunuz il, vergi dairesi, gönderilecek kurum, TC kimlik numarasını girerek kısa sürede dilekçeye sahip olabilirsiniz. Borcu yoktur yazısı bu işlem sayesinde rahatla alınabilir. Ama vergi borcunuz varsa öncelikle bunu ödemeniz gerekiyor. Ödeme işlemini farklı yollarla yapmanız mümkündür.

Vergi Borcu Nasıl Ödenir?

Vergi borcu yoktur yazısı alabilmek için öncelikle vergi borcunuzu ödemeniz gerekiyor. Bunu yapabilmek içinse farklı yolları tercih etmeniz mümkündür. En basit yok günümüzde bu borcu internet üzerinden ödemektir. E-Devlet üzerinden İnternet Vergi Dairesi sayfasına giriş yaparak 6552 Bilgilendirme ve Ödeme butonuna tıklayarak borcunuzu kredi kartı üzerinden hemen yapabilirsiniz.

Eski dönemde olduğu gibi borcunuzu ödemek için bulunduğunuz bölgede bulunan vergi dairesine gitmeniz gerekir. Borcunuzu öğrendikten sonra vezne üzerinden nakit olarak borcunuzu yapabilirsiniz. Günümüzde bankalarda müşterilerine vergi borcu ödeme kolaylığı sunuyor. İnternet bankacılığı üzerinden borcunuzu hizmet aldığınız banka ile ödemeniz mümkün olmaktadır. Borcunuzu ödedikten sonra istediğiniz borcu yoktur yazısını alabilirsiniz.

birevim
Paylaş

9 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

sixteen + 3 =