Yapı Kredi Ekspertiz Ücreti 

Finans sektöründe liderlerde biri olan Yapı Kredi Bankası uzun süreli istikrarlı büyüme sağlamış nadir bankalardan biridir. Güvenilir imajını uzun süredir korumaktadır.  Konut sahibi olmak isteyen kişilerce oldukça sık tercih edilen bankanın ekspertiz ücretleri piyasa koşularına göre oldukça makuldür.

birevim-reklam

Yapı Kredi Ekspertiz Ücretleri Nasıl Belirlenir? Tiz firması kısa sürede

Yapı kredi uzman incelemesi ücretlerini 545 Türk lirasından başlatıyor.  Anlaşmalı olduğu uzman incelemesi firması kısa sürede analizi vererek kredi kullanım süresini kısaltıyor.

Bir satıcı olarak, düşük bir değerlendirme, doğruysa, satılmak üzere evinizin fiyatını düşürmek zorunda kalacağınız anlamına gelir. İşlemin tamamlanmasının bir koşulu olarak değerlendirilmesine gerek duymayan, tamamen nakit bir alıcı için teklif vermek, size daha yüksek bir satış fiyatı getirmesi muhtemel değildir. Kimse bir ev için fazladan ödeme yapmak istemiyor.

Ne yazık ki, çevrenizdeki yakın zamanda yaşanan problemli satışlar, evinizin değerlendirme değerini düşürebilir. Evinizin değerinin yakındaki hacizlerin ve kısa satışların satış fiyatları tarafından düşürüldüğünü düşünüyorsanız, değer biçen kişiyi, bu mülklerden önemli ölçüde daha iyi bir durumda olması durumunda, evinizin daha değerli olduğuna ikna edebilirsiniz. Satıcılar ayrıca, 2008 konut krizine katkıda bulunan şişirilmiş değerleme değerlerini ortadan kaldırmak için federal kuralların bazen değerlemelerin adil piyasa değerinin altına düşmesine neden olduğunu ve düşük değerlemeleri zorlaştırabileceğini bilmelidir.

Şimdi tüm bu yazdıklarımız bile kredi veren banka tarafından kendini riske etmeden garantiye alması gerektiğini görebiliyorsunuz sanırız. Ve elbette sizin için uzman incelemesi firmaları ile anlaşan Yapı kredi ekspertiz ücretlerini kredi dosyasına eklemek zorundadır.  Bu ekspertiz raporu evin sahibi siz olacağınızdan aslında en çok sizin işinize yarayacaktır.

Ev satın aldığınızda neden ekspertiz raporu istenir?

İşte püf noktaları size kısaca anlatalım; Bir ev satın alırken ve sözleşme altındaysanız, değerlendirme sözleşmenin fiyatına veya üstüne çıkarsa, işlem planlandığı gibi devam eder. Ancak, değerlendirme sözleşme fiyatının altına düşerse, işlemi geciktirebilir veya raydan çıkarabilir.

Şanslar ne sizsiniz, ne de satıcı işlemin gerçekleşmesini istiyor. Bir alıcı olarak, düşük bir değerlendirmenin, satıcıyı fiyatı düşürmeye ikna etmek için bir müzakere aracı olarak hizmet edebileceği bir avantajınız vardır. Banka size veya başka bir olası alıcıya, evin değerinden daha fazlasını ödünç vermez.

Değer biçme, alıcıların evlerde fazla para ödemekten kaçınmasına yardımcı olurken, bir satıcı düşük değerlemenin yanlış olduğunu ve fiyatı düşürmekte isteksiz olduğunu düşünebilir. Ev satın alma veya satma işleminizle aranızda kötü bir değerlendirme varsa, farklı bir kişi tarafından başka bir değerlendirme yoluyla ikinci bir görüş almaya çalışın.

Değerleme uzmanları hata yapabilir veya eksik bilgilere sahip olabilir. Daha da iyisi, orijinal değerlendiriciye daha yüksek bir değer için gerçek bir dava sunun. Sizinle aynı fikirde olabilir ve değerlendirmeyi gözden geçirebilir.

birevim-reklam
Paylaş

6 Comments

 1. Halil Kaya Reply

  Yapıkredi eskisi kadar popülaritesi olan bir banka değil gibi geliyor bana, son yıllarda rakip bankalar çok daha ön plana çıktılar.

 2. Tuğba Köse Reply

  Yapıkredi bankası köklü bir kurum olduğundan bankanın her işlevinde müşteri odaklı ve kaliteli bir hizmet sunuyorlar

 3. Derya Yıldırım Reply

  YKB bankası yıllardır kullandığım bir banka, ev alacak olursam ekspertiz ve kredi işlemlerinide Yapı Kredi üzerinden yapmak isterim.

 4. Aslı Güler Reply

  Yapıkredi bazı konularda çok ketüm bir banka bence, bu sebeple kendisinde olan hesaplarımı yakın süreçte kapatmıştım 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir