Yeni Evli Çiftler İçin Dekorasyon Önerileri

Düğününüzle ilgili verdiğiniz onca ciddi karar arasında mobilya seçimi de eşinizle hakkında uzun süre konuştuğunuz ve sizin için her detayı çok önemli eviniz için vermeniz gereken kararlardan biridir. Yapılacak çok işiniz, seçilecek çok fazla mobilyanız vardır. Bu yüzden vereceğim dekorasyon önerileri işinizi hızlandırabilir. Bu önerilerin en başında eşinizle tarzınızın ne yönde olduğunu keşfetmeniz geliyor.

birevim peşinatsız ev

Tarzınızı belirlerken o anki dekorasyon trendlerinin neleri işaret ettiğini araştırıp bunlardan ilham alabilirsiniz, ancak unutmayın ki her moda anlayışında olduğu gibi takip edeceğiniz tarzı kendinize uygun olarak ve nasıl rahat edecekseniz o şekilde seçmelisiniz. Gelin bu tarzlardan en önemlilerine bir göz atalım:

 1. Klasik Tarz: Geçmişin izlerini ve antikaları sevenlere yönelik dekorasyon.
 2. Rustik Tarz: Köy yaşamını ve doğayı sevenlere yönelik, ham ağaçlar kullanılarak yapılmış ürünlerin öne çıktığı dekorasyon.
 3. Akdeniz Tipi: Beyazın yaygın olarak kullanıldığı İspanya ve İtalya gibi Akdeniz ülkelerinin mimari anlayışının bütünü.
 4. Country Ev: Amerikan ve İngiliz mimarisinden canlanan eskitmeli mobilyaların kullanıldığı dekorasyon.
 5. Modern Tarz: Fazla ayrıntılara girmeyen sade ve kullanışlı parçalı dekorasyon.
 6. Bohem Tarz: Minimalizm’in zıttı olarak çok eşyalı dekorasyon
 7. Minimalizm: Az eşyadan çok fayda elde edilmek istenen dekorasyon.

Eşinizle hangi tarza en çok yatkın olduğunuzu keşfettikten sonra bu dekorasyon anlayışına uygun mobilyalar aramaya başlayabilirsiniz. Yeni evliler için dekorasyon önerileri başında mobilyaların yalnızca güzelliğine değil aynı zamanda rahatlığına ve konforuna da dikkat etmek geliyor. Sizin mobilyalarınıza değil mobilalarınızın size uyum sağlaması gerektiğini aklınızdan çıkarmadan alışverişinizi sürdürmelisiniz. Bu yönden akıllı mobilyaları tercih etmeye özen göstermelisiniz. Bir mobilyada arayıp bulmanız gereken özellikleri sıralarsak:

 1. Konfor
 2. Uyum
 3. Rahatlık
 4. Sağlığa Uyumluluk
 5. Dayanıklılık

Bu kurallara uyan mobilyaları buldunuz ancak şimdi de renginin ne olacağına bir türlü karar veremiyorsanız,evinizde hangi renkleri görmek isteyeceğinizi irdeleyin. Bu konuda gündelik hayatınızdan yola çıkabilirsiniz; pastel renkleri mi yoksa koyu tonları mı tercih ediyorsunuz? Yine de karar vermekte zorluk yaşarsanız dönemin dekorasyon trendlerini ve bu alanda dergileri tarayarak hangi renkleri, nasıl kombinlediklerini inceleyebilirsiniz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

nine − four =