Ziraat Bankası Ekspertiz Ücretleri

19. yüzyılın başlarında kurulan Ziraat Bankası ilk kurulan cumhuriyet bankalarından biridir. Geçmişe baktığımızda tarımdaki öncelikleri ve destekleri dikkat çekiyor. Ve şüphesiz ülkemizde ilk mülk kredilerini de kullandıran öncü bankalardan biridir.

birevim peşinatsız ev

En çok şubeye sahip bankalardan biri olan Ziraat Bankası Ekspertiz konusunda konusunun uzmanı şirketler ile çalışmaktadır.  Köklü geçmişine yakışır şekilde insan kaynağına değer veren ve rakiplerine birçok konuda örnek olan en köklü bankalarımızdan biridir.

Ziraat Bankası halkına destek olmak ve yatırımlarını kuvvetlendirmek için kurulmuştur. Ve zihniyet bugün de aynıdır.  Ziraat Bankası Ekspertiz Ücretleri piyasaya göre makuldür. Ekspertiz ücretleri mülkün metrekaresi gibi kriterlere göre belirlenmektedir.  Bir küçük daire ile büyük bir organize sanayi sitesinin ekspertiz raporunun hazırlanması hem zaman hem de değerlendirme ekibi açısından farklı olduğundan takdir edersiniz ki ekspertiz fiyatları farklılık gösterebilmektedir.

Ziraat Bankası Ekspertiz Ücreti Nedir?

Konut kredisi kullanmak istediğinizde tüm dünyada geçerli olan sistemde satın alınacak mülkün ekspertiz raporu istenmektedir.  Ziraat bankası eksper ücretlerinden önce alınacak mülk için neden ekspertiz istendiğine dair bilgilendirmeyi yapmak isteriz;   evin değerinin belirleyen ekspertiz uzmanlarının hazırlayacağı rapora göre kredi kullandırılır.

Konut değeri tespitini yapmak için çevrimiçi ağlardan reel mülk ziyaretine birçok yöntem kullanılır.  Karşılaştırmalı piyasa analizi yapılır.  Evin bulunduğu bölge incelemesinde güvenlikten merkeze yakınlığına kadar birçok kriter göz önüne alınır.

Bu bilgiler, ev için son bir değer görüşü oluşturmak üzere birleştirilir ve resmi bir raporda sunulur.

Ziraat bankasında konut kredilerinin eksper ücretleri; Minimum 360 Türk lirası, maksimum 1.440 Türk lirası olarak değişmektedir.  Mülkün ekspertiz raporuna göre belirlenen bir tutardır. Ortalaması 900 Türk lirası diyebiliriz.

Hazırlanan ekspertiz raporu Ziraat Bankası ilgili departman tarafından değerlendirilmektedir. Sizin ve kendi yatırımını güvenceye alan Ziraat Bankası ekspertiz ücretleri konusunda makul bir politika izlemektedir.

Ziraat Bankası Kredi Vermeden Neden Ekspertiz Raporuna İhtiyaç Duyar?

Ziraat Bankası ekspertiz ücretleri gerekli bir kalemdir. Bankadan ne kadar borç alabileceğinizin bir kısmı eviniz olan teminatın değerine göre belirlenir. Evinizin değerini belirlemek için bir değerlendirme yapılması gerekir. Evin borçlandığınızdan daha iyi bir değere sahip olduğunu doğrulamak asıl amaçtır.

birevim
Paylaş

8 Comments

 1. Ahmet Şen Reply

  Ziraat bankası ekspertiz ücreti gerçekten en uygun fiyatı sunuyor, 360 liradan başlaması şahane, evin ücretine göre mi fiyatı artıyor peki?

 2. Ramazan Yıldıray Reply

  Ziraat Bankası devletin bankası olarak ekspertiz hizmetini en uygun ve en kaliteli şekilde yapıyor. 3 kere ekspertiz işlemi yaptırdım ve hepsinde de çok uyguna geldi.

 3. Mehmet Keskin Reply

  Ziraat Bankası ekspertiz hizmetini her zaman çok uyguna veriyor, sebebi bence Devlet bankası olduğundan eksper firmaları özel fiyat sağlıyorlar

 4. Ruya Reply

  İyi gunler 1ay önce ziraattan evinize eksper geldi ve yanlış rapor çıkartmış ve 1aydir ulaşmaya çalışıyoruz ekspere ama bı turlu kendisine ulaşamadık banka numarsinida vermiyor eksperın genel müdürlüğü her yeri aradım ulaşamıyoruz lütfen yardımcı olur musunuz çok zor durumdayız Sivas merkez ziraat bankasından geldi gazı ismi eksperın ama soyadını blmyz lütfen çok rica ediyoruz yardımcı olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

eleven − 10 =